1. Новини Закарпаття
  2. >

"Хтось воює, а хтось бідує": на Закарпатті люди обурені, як їх “дурять”

04.03.2023 21:13 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Війна в Україні, почата Росією, й далі негативно впливає на всі сфери життя у державі.

Війна в Україні, почата Росією, й далі негативно впливає на всі сфери життя у державі.

Одне із болючих питань, яке зараз хвилює пересічних українців — то ціни. З початком вторгнення РФ на територію України ряд змін відбулося у продовольчій сфері. Нестача продуктів на перших порах відчувалась практично у всіх регіонах держави й насамперед вони відбувались через проблеми з логістикою. Чимало товарів з окупованих територій не можна було доставити в інші райони через дії агресора. Внаслідок цього у магазинах й на ринках областей України спостерігався брак важливих товарів.

Дефіцит у продовольстві були змушені компенсувати імпортними товарами. Насамперед в Україну великими партіями почали постачати імпортну сіль. Її дефіцит було відчутно із руйнуванням заводу "Артемсіль" у Донецьку.  Завод було зруйновано у результаті російського вторгнення  у квітні торік. Дещо пізніше в Україні з'явилась турецька сода. Зміни торкнулись і макаронних виробів та ряду круп. Замість товарів вітчизняного виробництва полиці супермаркетів й магазинів заполонили макарони із Польщі, Словаччини, Чехії й навіть Італії.   А от українську "Мівіну" узагалі замінили В'єтнамською.  Іноземний товар не одразу припав до душі українцям через надто високі ціни.

У закарпатських магазинах наразі теж спостерігається чимало продуктів іноземного виробництва і це не лише макарони та рис, інші крупи, м'ясо, ковбаси тощо, а й овочі й фрукти. Улюблені й звичні  для закарпатців яблука теж потрапляють до магазинів наразі із інших країн. Люди купують, адже торік внаслідок спеки, у багатьох районах області урожай яблук та груш було знищено. Та все ж ціни на яблука останнім часом пішли до гори.  З 15 гривень  за кілограм їх ціна  виросла до 20 гривень. Такими зараз є ціни у багатьох  торгових точках на Перечинщині. Водночас ті самі яблука на ринку в Перечині та у місцевих супермаркетах можна придбати від 13 гривень за кілограм. Ціновий шок у чергове не дає спокою жителям Перечинщини. За їх словами, у багатьох магазинах ціни завищують несправедливо.

- Сміха із нас роблять і далі. Війна іде, хтось воює на фронті, а в нас нажитись не можуть на людях. Одне село, шість магазинів і кожен "дере", як собі хоче, — обурено каже Ольга Петрівна. -  Бідуємо, пенсіонери. Не справедливо якось роблять із нами. Недавно на яйця задерли космічну ціну, шо хоть і не їж. Тепер вже і яблука золотіють. Цибуля у нас взагалі 56 гривень. І як тут жити.

Які нас доходи. Ще й допомоги ніяк не отримаю від міжнародних організацій, а подавала ще заяву минулого року на ті виплати, — розповідає співрозмовниця.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував, як змінилась ціна на яйця у магазинах област.

До того ми писали про допомогу від міжнародних організацій та де її вже отримують.

Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення
Читайте на ГК:Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів