1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Луснув град, потім — спека»: не понівечену градом садовину закарпатців добила рекордна посуха (ФОТО)

21.08.2022 20:03 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Сади закарпатців цьогоріч не надто радують садовиною.

Причина скупого врожаю цьогоріч — спека й тривала відсутність опадів. Як ми уже писали раніше, дощів у багатьох районах області не було понад два місяці. Внаслідок цього пішли на нівець як городина, так звісно й урожай плодових дерев. 

Зокрема, на скупий урожай садовини скаржаться жителі деяких низинних районів. Натомість у гірських районах, кажуть господарі, яблука цього року вродили щедро.

Досить погано вродили яблука, груші та сливи цього літа й у садах жителів Ужгородщини. Недорід садовини й у селах Турянщини. Більшість плодів посохло, одні гниють на деревах та осипається. Від нестачі вологи всихають і самі плодові дерева, жителі змушені їх зрізати. З іншого боку, дрова на зиму теж не завадять, адже й вони цьогоріч подорожчали.

Щосезону в період хорошої урожайності, місцеві жителі мають змогу не лише наготувати запасів на зиму із яблук та груш, але і здати плоди заготівельникам. Цього разу не всім пощастить трохи заробити на здачі яблук.

Ще однією з вагомих причин, окрім спеки, що цьогоріч негативно позначилась на врожайності плодових дерев на Турянщині, відзначають господарі, є град, який понівечив багато зелених плодів у червні цього року у багатьох населених пунктів. Під час негоди осипались зокрема алича й персики та айва.

Читайте також: Звичний графік ні до чого: закарпатці вже вибирають картоплю на зиму

Читайте на ГК:Закарпатці збирають лушпиння цибулі, горіха та попіл: що ж "витворяють" господарі і як воно діє?
Читайте на ГК:Сучасні ВЕС у горах Карпат: чи підтримують закарпатці вітряні парки на полонинах?
Читайте на ГК:Нічний режим рятує фінанси: як "розумний лічильник" допомагає закарпатцям не платити рекордні суми за електроенергію?