1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Значить придатний": у соцмережах розповідають про "цілющий" медогляд призовників

17.02.2023 21:13 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Мобілізація в Україні іде повним ходом, військовозобов'язаним повсюди вручають повістки.

Мобілізація в Україні іде повним ходом, військовозобов'язаним повсюди вручають повістки.

Війна в Україні триває, у регіонах чоловіків продовжують мобілізувати й відправляти на фронт.

Як ми уже писали у попередніх публікаціях, військовозобов'язаним останнім часом  вручають повістки у найрізніших місцях, а подеколи застосовують силу.    Чоловіків зупиняють  на вулицях, ринках, в громадському транспорті тощо. Один із випадків, де чоловіка забрали до військкомату прямо з автобуса, було зафіксовано журналістом видання "Голос Карпат" на Перечинщині. 

А от напередодні працівники ТЦК здійснили візит до однієї із туристичних баз у Тростянах на Львівщині. Тут військові та поліцейські вручали повістки відпочивальникам.

Процес мобілізації в Україні наразі доволі напружений, до війська почали призивати й чоловіків, що мають більше 60 років, тож 60 - не межа у плані несення військової служби. До слова, у Законі України про військовий обов’язок і військову службу передбачено, що одна категорія військових може служити до 65 років. Сюди належать військові вищого офіцерського складу під час особливого та воєнного стану.

Решта вікових категорій:

50 років ― військові старшого офіцерського складу: майори (капітани 3 рангу), підполковники (капітани 2 рангу), військові старшого сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;

55 років ― військові вищого сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, військові старшого офіцерського складу ― полковники (капітани 1 рангу) — 55 років;

60 років ― військові вищого офіцерського складу ― генерали та аналогічні морські звання, вище військове керівництво. Також рядові, сержанти й старшини, молодші й старші офіцери, які служать під час дії воєнного стану.

В мережі Фейсбук досі тривають дискусії щодо законності мобілізації і вручення військовими повісток в громадських місцях чи просто на вулицях. Врешті люди обурені зокрема й тим, що повістки залишають у воротах, під'їздах квартир, або  надсилають їх поштою. Фахівці відзначають, що деякі з методів є протиправні, оскільки вручити повістку військовозобов'язаному мають особисто у руки.

Серед інших питань, що стосується мобілізації, також є проходження військовозобов'язаним медогляду.  В соцмережах люди пишуть,  як "оздоровлюються" у військкоматах. За їх словами, не рідко під час медогляду чоловікам із серйозним рядом хвороб, пишуть "здоровий" й "придатний до війська".

Нагадаємо у попередній публікації ми писали про петицію, подану Олегом Чабаном щодо чіткості процесу мобілізації. Тут автор також порушив питання призову до армії чоловіків із нібито серйозними недугами.

Щодо інших коментарів на цю тему, то вони є наступними:

 

Читайте також: Ентузіазм призовників знижується: Гуменюк про мобілізацію в Україні

Читайте на ГК:"Руда чума" й нова загроза: жителям Закарпаття влаштовують пекло поряд з обійстями
Читайте на ГК:"Даремна ягода": на закарпатському ринку торгують полуницею за не реально низькою ціною (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Вона приходить звідки її не чекали": на Закарпатті госпіталізували цілу родину через невидиму небезпеку