1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Бояться іти на роботу: у жителів Закарпаття - суцільний шок

5622
Суспільство Закарпаття

Регулярні щоденні відключення й далі тривають у регіоні. Люди нервують.

Бояться іти на роботу: у жителів Закарпаття - суцільний шок

Закарпатці продовжують жити і працювати в умовах блекауту. У всіх населених пунктах люди скуповують у магазинах свічки й ліхтарі, адже із наближенням новорічно-різдвяних свят відключення світла врази почастішали. Вимикають від ранку, а повертають людям струм на годину чи дві. За короткий період, коли у хаті ще є електрика, жителі можуть хіба що "воду закип'ятити у чайниках", як вони відзначають.

Відсутність електрики, звісно істотно впливає на будні та професійний робочий процес жителів краю. Багато людей зараз працюють віддалено через комп'ютер, а відсутність електрики в цьому плані додає значних труднощів.

Бідкаються на відсутність електроенергії знаний період і продавці в супермаркетах, де генераторам не вистачає потужності "гнати електрику" безперебійно й щодня, працівники піцерій та ресторанів. Через такі неприємні сюрпризи від обленерго люди навіть бояться іти на роботу.

Чимало ресторанних закладів на Закарпатті були змушені позачинятись через блекаут. Людей залишили без заробітку.

"Я працювала у ресторані в Мукачеві. Зараз удома вже тиждень, робити ніяк не можливо без світла. Генераторів не має, а на кухні у закладі все на електриці", - відзначає пані Мар'яна.

"Багато закладів через відключення світла позачинялись".

Важко наразі й пекарням. Обсяги із виробництва хлібобулочних виробів падають. Псується чималий об'єм тіста, який змушені просто викидувати.

Напередодні ми писали, як у місцевих магазинах люди масово розбирають хліб. У пекарнях не встигають його випікати.

Наразі не у всіх закарпатських пекарнях є генератори, а де спромоглись їх придбати — задоволення не із дешевих, зауважують хлібопекарі.

"Не знаємо, що далі буде із тим відключенням. Ніяк не встигаємо із випіканням хліба", - зауважує пан Василь.

"Дуже накладно нам працювати у надзвичайних умовах. Тісто вже викисло і потрібно пекти, а світла укотре немає. То все перекисне і вже не годиться для випічки далі. Увесь труд йде на смарку. То великий убиток. Думають про генератор, але тоді процес випічки буде вже золотим. Пекарні генератор влетить у чималу суму, а постійне його обслуговування уже й не казати. Буде хліб тоді врази дорожчим - 50 гривень мінімум. Уже і так подорожчав останнім часом, а ще зросте у ціні, бо ситуація дуже і дуже непередбачувана", - додає один із пекарів.

Нагадаємо, Убивчий маршрут: на закарпатців чатує загроза на вулицях (ФОТО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber