1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Мерзнуть та сліпнуть: закарпатці забили на сполох

02.12.2022 15:49 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У соцмережах люди продовжують обговорювати суцільний блекаут.

У соцмережах люди продовжують обговорювати суцільний блекаут.

Дев'ятий місяць в Україні не вщухають  військові дії, спричинені росіянами.

Через військову агресію та щоденні атаки ворогом енергетичної інфраструктури, в містах і селах тривають щоденні відключення світла. Місцеві жителі, що опинились найбільше у зоні бойових дій, перебувають значний термін відрізаними від усіх необхідних комунікацій, без їжі та навіть води. Результати постійних відключень уже встигли відчути "на власній шкурі" і жителі Закарпаття. Хоч область й далеко від основних бойових дій, але і тут люди змушені наразі проходити справжні випробування через війну у країні.

Періодичне вимкнення світла на Закарпатті впровадили місяць тому. Як уже інформував "Голос Карпат" раніше, від 16 жовтня у громадах розпочалась економія вуличного освітлення. Відтак, вулиці міст і сіл опинились у темряві, а неосвітленими дорогами жителям стало украй небезпечно пересуватись. Найбільше батьки били на сполох через безпеку власних дітей.

Відсутність електроенергії відбивається наразі не лише на буденних проблемах жителів, безперебійній роботі торгових закладів, а й істотно впливає на освітній процес. Нагадаємо, цьогоріч освітні заклади області неодноразово були змушені переходити на дистанційний режим. Та от зараз, як обурюються батьки місцевих учнів, у школах знову складна ситуація щодо безпеки дітей. Під час уроків учні сидять у холодних приміщеннях, пишуть й читають без повноцінного освітлення. Такий освітній процес, що відбирає фізичне здоров'я дітей, за словами батьків, приносить більше проблем, аніж користі.  Водночас генераторами освітні заклади — школи й садочки не забезпечені.

- Здоров'я дитини для мене завжди є на першому місці. Я розумію, що треба учитись, бо дистанційок було багато і вдома важче освоювати шкільний матеріал.  Та навчання має бути безпечним. А зараз діти весь день просидять у холоді, без освітлення, то яка то наука, лиш мука, — відзначає пані Мар'яна. То чому треба жертвувати батькам здоров'ям дітей, щоб мати "розумних та покалічених" уже зараз? Та ще й уроки через постійні тривоги неповноцінні. Більше сидять у підвалах, де ще не так мерзнуть та сліпнуть.

Актуальну наразі тему жителі обговорюють і у мережі Фейсбук.

Нагадаємо, раніше Голос Карпат повідомляв, що у школярів Виноградівщини розпочалися зимові канікули.

Читайте на ГК:“Оби лиш усьо нищити”: мережу шокувала витівка молодиків (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Сподіваюся, ці знання ніколи не знадобляться цим дітям»: школярів області навчали “орудувати” зброєю (ФОТО)
Читайте на ГК:“Живим коридором” до рідного дому: Виноградівщина зустріне полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:"Їх примусили просити вибачення та полагодити розбите": скандал з ТЦК у Виноградові має продовження (ФОТО/ВІДЕО)
Читайте на ГК:Клуби диму заполонили будинок: жителям Виноградівщини відзначення Великодня запам'ятається надовго (ФОТО)
Читайте на ГК:"Тису уже загадили": на Закарпатті невідомі забруднюють ріку та її береги (ФОТО)
Читайте на ГК:Гучний скандал з ромами на Закарпатті: у ТЦК вперше прокоментували ситуацію
Читайте на ГК:Стрілянина на Закарпатті біля ТЦК: роми влаштували протест проти мобілізації (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Люди крадуть із машин, забиравуть насильно»: роми побилися з працівниками ТЦК у Виноградові, — Соцмережі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Нашпиговані» шкарпетки?: курйозний інцидент закарпатцю “виліз боком” та влетів у копійчину (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпаттям шириться ще одна трагічна звістка (ФОТО)