1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Сокирою бах: у закарпатському урочищі виявлено жахливу картину (ФОТО)

07.12.2022 16:48 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У закарпатських урочищах орудують невпіймані злодії.

Під час війни численних випадків із нещадною вирубкою лісів у різних районах області неабияк зросли. Деревину нелегально вивозять як із гірських районів області - Рахівщини, Міжгірщини, так і з низинних районів. Березнянщина і Перечинщина у цьому випадку не опинились на останньому місці. Щоразу жителі населених пунктів зауважують на руйнуванні пасовищ та доріг від лісовозів. Страждають щороку від масових вирубок лісу і унікальні місцеві урочища.

За останній період закарпатські ліси важко впізнати, б'ють на сполох екологи. Через масштабні вирубування дерев зникають цінні поради зелених насаджень. Найчастіше нелегально рубають бук, сосну та ялину. За словами обурених жителів, із таким нещадним варварством у найближчий період у лісах не залишиться ні єдиного дерева.

- Чудо, що коїться. Уже на "Горбках" усе вирізали. Під зиму взялись за берези й ялицю. Беруть й нагло ріжуть усе підряд, - відзначає пан Василь із Перечинщини. - Пішов днями до лісу пройтись до знайомих місцин, то був у шоці: голі пні від беріз й видно, що свіжі. Десь далеко було чути, як ревуть бензопили, - додає співрозмовник. - Щодня рубають та ріжуть. Возять на возах й велосипедах.

Те що ліс у великих масштабах вивозять із закарпатських урочищ машинами й без необхідних на це дозволів - проблема одна. Та є й інші злочини в цьому плані і їх здійснюють жителі, що самотужки заготовляють дрова у лісах. Наразі в Україні діє закон щодо заборони самостійно займатись заготівлею дров. Водночас люди обходять ці заборони й продовжують без найменших побоювань рубати ліс навіть у заборонених для цього місцях. Ще однією з причин, яка змушує місцевих жителів самотужки заготовляти наразі дрова, є нестача фінансів на їх придбання. Зауважмо, цього літа машина дров була від 6 тисяч гривень, а до зими їхня вартість сягнула вже 10 тисяч. Недешево буде й порізати ці самі дрова, якщо наймати людей.

На фото - чергова картина жаху в одному з урочищ на Перечинщині. Зроблені фото поряд із пасовищем, де розташована могила невідомому
солдату-угорцю 

Нагадаємо, "Щоразу у черзі": жителі Закарпаття у повному шоці через блекаут.

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)