1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатцям доплатять "бонуси" від держави: хто зможе отримати?

17.11.2022 19:00 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Українцям нарахують доплати до пенсій за рахунок благодійних пожертв.

Українцям нарахують доплати до пенсій за рахунок благодійних пожертв.

Наразі питання доплат до пенсій одне із тих,   що найбільш турбує пересічних громадян.

Через війну в Україні, спричинену повномасштабним російським військових вторгненням, багато людей опинились опинились у важкій фінансовій ситуації. Не винятком стали й пенсіонери, які й до війни ледь виживали, економлячи на продуктах.

Останнім часом, істотне здорожчання у продовольчій сфері неабияк відбилось на українцях. Та найсильніше фінансовий удар відчули на собі якраз найбільш вразливі верстви населення.

Не один раз доводиться чути від закарпатців про мізерні зарплати і пенсії. Люди обурюються на завищені ціни у всіх сферах життя.

У попередніх публікаціях ми писали, як дорожнеча сильно відбилась на заощадженнях зкарпатців, у тому числі, й пенсіонерів. Також ми порушили тему фінансової допомоги переселенцям від міжнародних організацій.Нагадаємо, поспішили оформити заявки на отримання допомоги й ряд закарпатських пенсіонерів. Однак на виплати люди і досі очікують.

Та незважаючи на допомогу від міжнародних організацій, державне пенсійне забезпечення відіграє важливу роль.

На офіційному сайті ВРУ оприлюднено документ важливого значення щодо обов'язкового пенсійного страхування.

Згідно з тлумаченням законопроекту № 7649, який було ухвалено Верховною Радою у другому читанні, українцям даватимуть доплати до пенсій за рахунок благодійних пожертв бізнесу та окремих меценатів. За рахунок цих доплат фінансуватимуться пенсії не лише тих громадян, яким вони адресовані, а й усіх підопічних Пенсійного фонду. При цьому пенсіонерам, яким адресовані ці доплати, звичайно ж, отримають більшу частину переказаних грошей.

Документ наразі направлено на підписання президенту. Після затвердження законопроекту Главою держави, цей документ набуде чинності й стане обов'язковим до виконання.

Зкон є доповненням до чинного Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Його доповнять статтею 72-1 "Благодійні пожертвування юридичних та фізичних осіб".