1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці уже пів року намагаються отримати виплати від міжнародних організацій

08.11.2022 13:42 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Чимало українців, у тому числі й закарпатців очікують на допомогу від міжнародних організацій.

Чимало українців, у тому числі й закарпатців очікують на допомогу від міжнародних організацій.

Мова іде про виплату міжнародними організаціями 6000 тисяч гривень відповідним верствам населення одноразово.

На початку грошову допомогу від ООН могли отримати лише внутрішньо переміщені особи. Згодом Мінсоцполітики України розширило список осіб, які можуть отримати допомогу. Зазначмо, до категорій, що можуть отримати кошти від міжнародних організацій, належать усі українці, що постраждали від російської агресії. Також подати заявку мають нагоду й наступні верстви населення:

  • Особи із інвалідністю;
  • Багатодітні родини;
  • Пенсіонери віком понад 65 років.

Не на останньому місці щодо бажання отримати допомогу від міжнародних організацій опинились і жителі Закарпаття. Насамперед поспішили з надією зареєструвати заявки на допомогу в онлайн-форматі пенсіонери. На жаль, від моменту реєстрування заявок пройшло вже чимало часу, як наголошують жителі, а грошей ніхто не отримував. Обіцяних виплат очікують від травня цьогоріч.

Обговорюють ситуацію і у мережі Фейсбук. За словами людей, хтось очікує на допомогу уже півроку, але так жодного разу і не отримували виплат. При цьому, люди просять роз'яснень, чи взагалі є надія отримати допомогу від міжнародних організацій найближчим часом. Також претенденти на отримання допомоги висловлюють скарги в адресу онлайн-платформи "Є допомоги", мовляв на сайті не реагують на запитання від жителів щодо терміну виплати коштів.

До слова, як ідеться на сайті "Є допомога", перший етап прийому заявок на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій завершено.

Наразі громадянами України подано понад 10 000 000 заявок. Ідеться їх детальне опрацювання та передача за запитом до міжнародних організацій для подальшої виплати. На певний період подальше приймання заявок припинено.

Як зазначають на платформі, ресурси міжнародних організацій обмежені, саме тому Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни.

Після підтвердження готовності фінансової підтримки зі сторони міжнародних організацій прийом заявок буде відновлено.

Нагадаємо, Майже 70 тис. гривень: в Ужгороді поліція вилучила у зловмисника наркотики

Читайте на ГК:Парк-готель «Брістоль» зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)