1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті здорожчав "білий" турецький імпорт - ціна "вб'є" слона (ФОТОФАКТ)

14.11.2022 14:15 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Сумні реалії - у магазинах рекордно усе дорожчає, а імпорт - і поготів.

Сумні реалії - у магазинах рекордно усе дорожчає, а імпорт - і поготів.

У результаті повномасштабного російського вторгнення в Україну, продукти у магазинах й супермаркетах області щонедень додають в цінах.

За останній період, як ми уже інформували у попередніх публікаціях, подорожчали курячі яйця. Підвищились ціни на борошно й рис, а також на молочні продукти.

На фоні здорожчання вітчизняних товарів, підйом у цінах спостерігається й на ряд імпортної продукції. Нагадаємо, останнім часом продуктів іноземного виробництва істотно побільшало на полицях, поряд з українським товаром. Подеколи імпорту навіть більше, аніж свого. Серед країн-імпортерів, як Польща, Словаччина, Італія, Франція, Чехія так і Туреччина. До слова, на разі у магазинах області дуже багато імпортних макаронних виробів, рису томатної пасти, консервів та ряду м'ясної продукції. У тому числі у багатьох торгових точках з'явились навіть імпортні яйця з Іспанії за "золотою" ціною. Слід зауважити, в Україні цей традиційний продукт стає дефіцитом дедалі відчутніше й б'є по кишенях населення. Відзначмо, через масовані обстріли росіянами, було зруйновано потужний завод із виробництва яєць на Донеччині.

Наразі солі та соди у магазинах регіону достатньо. Та якщо сіль українського виробництва ще можна знайти на полицях торгових точок, то сода - виключно імпортна. До слова, із початку військових дій в Україні полиці вітчизняних магазинів та супермаркетів заполонив цей білосніжний товар із Туреччини. Зараз його ціна варіюється від 38 гривень за 300 г. На сайтах продажу в соцмережах продукт одного і того самого виробництва різниться в ціні. Тут, приміром, пачка соди (Туреччина) українського фасування (300 г) 26 грн. Дивіться нижче скріншот

Відзначмо, в Україні соду перестали виробляти у великих масштабах з 2009 року, з моменту банкрутства одного із найбільших заводів із виробництва цього товару. До 2010 року єдиним виробником харчової соди в Україні був Лисичанський содовий завод. У 2013 році виробництво налагодили на Кримському содовому заводі, та згодом Крим анексувала Росія. Відтак, останніми роками соду імпортують з інших країн, в основному з Туреччини.

Читайте на ГК:На скандальній полонині на Закарпатті уже полюють за "свіжим золотом": люди бояться найгіршого (ФОТО)
Читайте на ГК:"Очі вилізуть й голова піде обертом": закарпатці дають за механіку на полях цьогоріч "золоті суми"
Читайте на ГК:Проданий символ однієї громади на Закарпатті: війна відмежувала народні цінності (ФОТО)