1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)

02.04.2024 10:23 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Шокуючі наслідки дій вандалів на Закарпатті.

Шокуючі наслідки дій вандалів на Закарпатті.

  В одному з урочищ на Закарпатті вандали вчинили ганебний злочин проти природи, понищивши ряд зелених насаджень, а саме беріз. Йдеться про уже згадуване урочище "Горбки" у Тур'я-Реметі на Перечинщині. Тут ліс потерпає щоразу від рук вандалів, які полюють за березовим соком. Подібні дії караються штрафами й чималими. Водночас, як говорять в народі: "Не спійманий - не злодій!" Тому й не покараний.

  Відзначмо, у попередній публікації ми писали, в яку суму влетить незаконний збір соку з беріз.

  Замість користі й насолоди від смакування напоєм, який вартує наразі від 5 гривень за літр, доведеться віддати штраф від 1000 гривень. До того ж збір соку проводять лише досвідчені фахівці та з наявністю відповідного дозволу від лісництва. Тож будь-хто не зможе здійснити цю процедуру.

  Також заборонено самовільно збирати й заготовляти березовий сік на заповідних територіях та  в лісових зонах в межах населених пунктів.

  На жаль, як би в Україні не працювали закони, а їх порушників є чимало й варварський метод із заготівлі унікального березового напою набирає масштабів.

  Нижче на фото - жахаючі наслідки варварських методів збору соку у Тур'я-Реметі на Перечинщині.

Світлини зроблено журналістом видання "Голос Карпат"

Читайте також: "Підводний флот на Закарпатській Тисі": мережу Фейсбук "розривають емоції" щодо річкового порту у регіоні

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська