1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Не всі надавили: цьогоріч на Закарпатті рекордні ціни "заламують" руки жителям

10.11.2022 10:50 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ціни в державі і далі зростають і змушують людей економити.

Ціни в державі і далі зростають і змушують людей економити.

Цьогоріч військові дії на сході України, розпочаті унаслідок повномасштабного російського вторгнення, змусили жителів краю відчути неабияку дорожнечу. Величезний стрибок цін на ряд продуктів у результаті руйнувань росіянами українських заводів та фабрик, були відчутні у різних регіонах вже першого місяця ворожих обстрілів. Відтак чи не щомісячно у магазинах, на ринках спостерігався шалений галоп цін на товари

З початку весни подорожчали овочі й фрукти. Майже захмарними стали ціни на помідори та огірки. Ранні ягоди на закарпатських ринках узагалі здивували космічною вартістю. До того ж зросла у ціні гречка. Її продавали від сотні і більше гривень за кілограм. Дефіцитом стала й сіль, яку унаслідок припинення функціонування заводу Артемсіль на Донеччині, перестали експортувати до областей.

Наразі ціни і далі продовжують "гнати рекорд". З початку осені вдвічі здорожчали курячі яйця. Нині вони вартують 7-8 гривень за штуку. Беруть гору в ціні масло та м'ясо, також борошно.

Дорожчає й цукор. За словами багатьох, через таке подорожчання доводилось цьогоріч навіть менше робити запасів на зиму - консервацій, зокрема соків та джемів, із кислих плодів (аличі та смородини), що потребують багато цукру. Не вдалось із цієї причини запастись багатьом й своїм вином.   Отож нині в обійстях багато винограду залишилось так і не зібраним.

- Цього року узагалі ми не робили вина. Дорогий цукор, а виноград у нас дуже кислий, багато на нього цукру іде, - розповідає пані Ганна із Перечинщини. - Торік надавили, поки син був удома. Ще є у запасі, будемо мати. Дать Бог, без вина й обійдемось, лиш би ті росіяни пішли з України, а то вже так довго іде ця війна... Хай би уже закінчилась і наші солдати повернулись додому, зустрілись із рідними. Зараз лиш жити, радіти, а ми воюємо.

Де справедливість?

Нагадаємо, До зими ряд продуктів у магазинах регіону "перестрибнуть" усі межі.