1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Продовольчий колапс: у магазинах Закарпаття у дефіциті звичайна сіль

25.05.2022 08:45 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Війна в Україні, розпочата Росією, дається взнаки. Жорстокі реалії відзначаються продовольчою кризою.

Війна в Україні, розпочата Росією, дається взнаки. Жорстокі реалії відзначаються продовольчою кризою.

Через війну за останній період шалено виросли ціни на ряд продуктів першої необхідності. Подорожчали гречка, у багатьох магазинах вона зросла у ціні майже до сотні гривень. У той же час, у деяких торгових точках, зокрема, на Перечинщині, її продають від 75 гривень. До слова, таку – виробництва Хмельницького   комбінату хлібопродуктів, ми придбали (пощастило знайти) в одному з торгових закладів Тур’я-Ремети.

На жаль, у зв’язку із воєнними діями й браком товарів, у багатьох торгових точках полиці напівпорожні. Така ситуація спостерігається і магазинах Перечинщини. Зокрема, люди масово розкуповують цукор, олію, муку. А наразі у дефіциті і один із традиційних продуктів – сіль. Її теж не знайти у багатьох торгових точках району:

–Люди усе розкупили у паніці, брали по 10-15 пачок солі за один раз, – каже одна з продавчинь. –Залишилось п’ять пачок солі, попросили відкласти. А більше не має й не знати, чи завезуть, адже найбільший виробник солі в Україні «Артемсіль» припинив свою роботу через війну. Тож і маємо через це дефіцит солі у магазинах. А люди налякані, не знають, що буде далі. Тому і скуповують все підряд, зокрема, цукор, муку й соняшникову олію.

Відчуваючи дефіцит солі, поспішають запастись нею й пенсіонери.

–Пішла учора у магазин спеціально по сіль. На прилавку у нашому магазині лишилось 15 пачок – взяла усі, – каже Ганна. – Здивувалась побаченому. Тиждень тому, полиці були майже завалені сіллю, а зараз така ситуація. Хто б міг подумати, що звичайної солі не буде у магазинах. Прийшов складний час, війна все руйнує. Заводи розбиті, пальне дороге. Що далі буде – важко і уявити. Єдине, молю Бога, щоб не настав голод через жахіття у нашій державі, яке робить росія. Дай Боже, аби усе відновилось у нашій державі. Хай змилується над нами Господь.

Дефіцит солі в Україні. Деталі:

В Донецькій області через обстріли РФ зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку – ДП «Артемсіль».

Найбільше у Європі підприємство з видобутку солі – ДП «Артемсіль» – у квітні через бойові дії зупинило роботу і відвантажило всі запаси готової продукції.

Наразі підприємство простоює до невизначеного періоду. Виробничий процес поки неможливий, адже були прямі влучання ракет в рудники. Про це, як інформує «Вільне радіо», повідомив очільник підприємства «Артемсіль», Віктор Юрін. Також, за словами, Юріна, більшість мешканців Соледара – співробітників ДП «Артемсіль» – вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників також немає на місці.

Юрін повідомив, що підприємство зупинило роботу ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.

У квітні також вивезли всі запаси готової продукції до торговельних мереж.

Надалі Україні доведеться експортувати більше солі з-за кордону. За словами директора, зупинку підприємства відчують на собі й іноземні споживачі. До цього часу, «Артемсіль» було найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Сіль постачалась до Угорщини, Польщі, Грузії, Молдови, Азербайджау, Румунії.

Нагадаємо, у селах Закарпаття заготовляють «джигуху»

Читайте на ГК:Істоти, що давно уже вимерли: у громаді на Закарпатті з'явилися тури
Читайте на ГК:Дві знахідки із минулого під одним берегом: "кам'яні зуби" й криниця діда у закарпатському урочищі (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатці збирають лушпиння цибулі, горіха та попіл: що ж "витворяють" господарі і як воно діє?

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська