Мова іде про найбільший гірський масив на Перечинщині - Полонину Руну.
Заворожуючу гірську "перлину" знімкують туристи із різних куточків світу. Сюди приїжджають помилуватись довколишньою природою, подивитись на історичні руїни, що залишились від раніше тут діючої секретної бази під назвою "Барс".
Та, на відміну від туристів, щороку цю полонину відвідують сотні селян із сіл району, аби назбирати "чорного золота" - яфин місцевим діалектом.
"Чорне золото", що мають змогу зібрати селяни з цієї вершини, є основним заробітком для багатьох. Фіолетові ягоди продають на базарах, здають заготівельникам.Чорницею із Перечинщини ласують й жителі Ужгородщини, адже щоразу жінки та діти з гірських сіл Турянщини везуть автобусами із раннього ранку на тамтешній базар повні кошари цих ягід.
Важко це усвідомити, але на жаль, туристичний магніт Закарпаття в останній період стаж не лише у нагоді яфинарям та цікавим туристам. Полонину "облюбовують" екстремали, випробовуючи її на міцність джипами й мотоциклами. Про цю проблему у засобах масової інформації багато вже згадано і Полонина Руна не стала винятком "злісних" перегонів заради екстриму. Плачевним наслідком безглуздих,на думку численних жителів, джип-сафарі, є величезна руйнація екосистеми і як виглядає гірський масив, утрамбований ваговими колесами "любителів адреналіну" можна побачити на реальних світлинах.
Цьогоріч для громади Тур'є-Реметівської ОТГ назріло і не менш болюче питання в збереженні Полонини, як одного із важливих екологічних природних ресурсів. Адже, ймовірно, уже незабаром люди не матимуть змоги збирати яфини на Руній через можливе розміщення тут вітряків у найближчий період. Про це ми уже згадували у попередній публікації.
Для багатьох Полонина Руна продовжує бути мальовничим туристичним об'єктом, не ласим шматочком. Тим більше зараз, під час війни, свою годувальницю намагаються відстояти в громаді.
3 листопада, на позачерговій сесії Тур'є-Реметівської сільської ради, питання збереження Полонини Руної для населення було вкотре піднято і більшість депутатів та небайдужих селян відстояли цього разу свою "годувальницю". У той же час, як відзначають у громаді, потрібно докласти усіх зусиль, аби не втратити її природних багатств у подальшому.
Нагадаємо, "Цього могло б й не бути": закарпатці знаходять зловіщі знахідки у лісах (ФОТОФАКТ).
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21806 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19542 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12824 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 15078 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3832 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7440 0 Суспільство