1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Цього могло б й не бути": закарпатці знаходять зловіщі знахідки у лісах (ФОТОФАКТ)

05.11.2022 13:45 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Жорстокі реалії змушують глянути правді у вічі.

Правді бути, з роками ліси регіону потерпають не лише від безжалісних рубок, а й інших безглуздих учинків людей.

І хоч вирубування лісів із часом сягнуло масштабних розмірів, є ще одна важлива проблема, що знищує мальовничі карпатські ліси. У першу чергу, це рекордне число пожеж. До слова цьогоріч нищівною пожежею завдано чималих руйнувань зеленими насадженням на Березнянщині та Перечинщині. Масштабний вогонь на межі двох районів два місяці тому довелось ліквідовувати не лише рятувальникам, усім небайдужим, а й підрозділам національної гвардії. Полум'я гасили навіть з повітря за кілька діб.

Наслідки руйнувань оприлюднювали у мережі Фейсбук й місцеві жителі, яким довелось бути свідками цієї стихії.

Екологи, відзначають, якби місцеві по іншому ставились до довкілля та усвідомлювали наслідки своїх дій, що завдають шкоди лісам, багатьох проблем на цей час довелося б уникнути. Але гірко визнати факт, що не всім болить те, як потерпає з роками природа від варварського відношення в користуванні її ресурсами.

Навіть ідеальний пікнік у мальовничому лісовому масиві у результаті призводить до непоправних, жорстоких наслідків - пожеж та наростаючих куп зі сміття. Неодноразово , під час таких пікніків згорають червонокнижні насадження, гинуть птахи й лісові звірі. Накопичення їдкого диму повітрі завдає шкоди здоров'ю й руйнує екосистему.

У купах сміття розводяться змії. Відходи розтягують чотирилапі.

У смітниках пасуть навіть худобу. Щодо останнього, прикладом є одне з доглянутих у свій час посовищ. Із роками воно стало цвинтарем побутових відходів, а паша для худоби стала небезпечною.

Не рідко любителі відпочити, розпалюють вогонь на берегах місцевих водойм та залишають після себе ті самі прикрі "сміттєві пейзажі". В період сильних дощів, усе те сміття потрапляє у воду й нестримним потоком несеться далеко за межі області. Відтак його виловлюють у сусідній Угорщині.

Не злічити зловіщих знахідок у лісах під час тихого полювання. Так от щоразу, намагаючись відшукати смачних трофеїв, натрапляємо на ряд інших "не смачних" знахідок. Це жестяні банки з-під пива, консерв, пластикові пляшки й навіть тари з-під горілчаних напоїв (у фотогалереї "ГК").

Чергові місцини з подібними знахідками вдалось виявити журналісту видання в одному з урочищ. Як виглядають купи сорому й жаху дивіться у фотогалереї "Голосу Карпат".

Нагадаємо, "Роздягнули убитого": що відомо про похованого солдата у закарпатському урочищі (ФОТО).