1. Новини Закарпаття
  2. >

"Два місяці не було опадів - кара Божа": закарпатці і далі потерпають від погодніх умов (ФОТОФАКТ)

02.08.2022 10:20 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Сильна спека цього літа на Закарпатті, мабуть, побила усі попередні рекорди в області.

Цього літа у багатьох населених пунктах області фіксували нестерпну задуху та спеку до майже 49 градусів цельсія.

Потерпала городина та худоба на пасовищах. Через відсутність дощів, у багатьох районах області, не було опадів понад місяць, пересихали водойми - криниці й потоки. Пересохли навіть річки, де ще торік можна було поплавати і населення ловило рибу

Світлинами змілілих до невпізнання річок люди ділились і мережі Фейсбук. Від нестерпної засухи істотно впав рівень води і в Ужі та Закарпатській Латориці.

Хоч наразі температура на Закарпатті й дещо понизилась та у деяких районах дочекались дощу, у багатьох населених пунктах і далі тримається засуха. На Перечинщині у деяких селах, за словами населення, дощ падав востаннє два місяці тому. У господарів, бідкаються, не має води у студнях. Навіть із кранів, вода тече, "як за ниткою".

- Вода пересохла. Уже й городину не поливаю. До потока йти далеко, а біля городу в криниці залишилось болото. Нам би дощу, люди й моляться вже біля храмів, щоб небеса нам послали доброї зливи. Десь по селах у районі він падав, посів. Намочив землю. У Туря-Реметі не хоче падати, як у пустелі, - каже пані Наталя. - Уже і у студні вода упала, не набирається. Мучимось й ми і худоба, яка хоче пити,- розводить руками газдиня.

Нагадаємо, як уже писав "Голос Карпат" у попередніх публікаціях, через спеку від нестачі води потерпає худоба на пасовищах. Пересихають бурхливі раніше потоки. Одним із таких є потік "Ружа", де стояв колись водяний млин.

Нагадаємо, "На сухпайку, лижуть порох замість води": на Закарпатті худоба заморена спекою (ФОТО).

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)