1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці викопують "артефакти" із городів (ФОТОФАКТ)

28.07.2022 11:29 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Цього літа закарпатці зіткнулись зі справжнім пекельним випробуванням погодою.

Від нестерпної спеки, що прийшла в регіон із гарячої Африки, і далі потерпають городи, висихають криниці, потоки й річки. У садах від такої погоди висихають плодові дерева. На пасовищах від спеки й відсутності водопоїв потерпає худоба. Про це ми уже писали у попередніх публкаціях.

За словами краян, більшість із них майже не тямлять такої засухи та жари. Нагадаємо, цього літа на у деяких районах області фіксували бо майже 50 градусів.

- Відколи себе тямлю, а Богу дякувати, мені уже 70, не було такої сухоти. Живимо наче в Африці, висохло все. Де раніше були потоки, зараз пустеля. Розвелися гади, - каже Марія Іванівна із Перечинщини. - Важкий прийшов час. З одного боку війна. Чиїсь батьки та сини там воюють на сході з Росією. А ми тут маємо пекло, терпимо цю задуху у себе вдома. Дощів не було вже давно. Молю Бога, аби послав трохи благої зливи на огородину, бо дуже хляне, запечена у землі, як у цементі.

За словами краян від цьогорічної спеки, земля і дійсно мовби асфальт. У господарів ламається інвентар, коли ті вибирають картоплю. У сухій і розпеченій сонцем землі овочі "стають артефактами" - люди виймають їх із землі, кажуть "вареними" й "смаженими". У багатьох господарів через спеку недорід урожаю.

- Спека дається взнаки, вся городина - варена, жарена й сушена в тому сонці. Якби вибив яйце на той бетон, воно би засмажилось, - відзначає пані Оксана. - Вибирати картоплю із такої землі та іще мука. Відчуваю себе шукачем артефактів, мучаючись із мотикою. І то лиш беру, щоб зварити борщу чи насмажити, а мотику ламала вже кілька разів.

Нагадаємо, У Закарпатських лісах уже полюють за королівським «чорним золотом» (ФОТО).