1. Новини Закарпаття
  2. >

"На сухпайку, лижуть порох замість води": на Закарпатті худоба заморена спекою (ФОТО)

25.07.2022 18:18 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Цьогорічна літня задуха є справжнім випробуванням для людей та тварин. І якщо перші таки можуть дати собі раду, освіжитись у спеку, тваринам доводиться важко.

Через посуху цьогоріч в кінці червня та у середині липня у регіоні висихають струмки і потоки, гине городина, урожай плодових дерев.

Не солодко у цей час і худобі, яку випасають при нестерпній жарі до 40 градусів на пасовищах. Окрім палючого сонця, худобу мучить і спрага в цю пору, але напитись води нема де, відзначають господарі, адже водойми поряд з пасовищами повисихали.

Хоч із роками у селах райцентру поголів’я корів і поменшало в обійстях господарів, поодинокі ще тримають своїх «годувальниць». Ще є нагода підзаробити на молоці та продуктах із нього на ринку.Та аби мати із чим піти на базар, за словами газдинь, треба й чимало ще потрудитись біля худоби.

На жаль на сьогодні випасати худобу місцевим пастирям дещо важко, відзначають селяни. Цього літа заважає пасти худобу страшна посуха. Через відсутність дощів пересихають потоки й худоба потерпає від нестачі води.

Не найкращою із випасанням корів є ситуація наразі й на Перечинщині. Тут худобу у деяких селах випасають поряд зі стихійними сміттєзвалищами та немає поблизу водопою. Мова іде про пасовище, яке ми згадували у попередніх публікаціях.

- Раніше було легше з водою. У свій час ми випасали худобу у "Ружі", на "Лагру". Тут усюди була вода, всюди потоки. Не можна було пройти без чизем, настільки великі, - відзначає один із пастирів, кий гнав худобу до "Скіпців". - Зараз то пекло. Важко і нам на тій спеці, ну а худобі і поготів, лиже порох на тій жарі. Дефіцитом стала вода уже зараз. Той потічок, що був під "Горбками" пересох. Одна труба лиш стирчить. Води залишилось від нього, як в млачині, - додає співрозмовник. Щоб напоїти худобу на пасовщі, доводиться подолати порядну відстань.

Ми вирішили зробити візит до цьогорічних маршрутів «молочних рік» у селі на Перечинщині та відзняти кілька світлин з пасовищ. Наразі пашкови трансформувались в пустелі, як видно із фото. Худобу шкода, вона терпить цю жару і мовчить.

Нагадаємо, Фільм жахів біля водойм Закарпаття - береги в плазунах та отруйних екзотах (ФОТО).

Читайте на ГК:За тяжкий злочин поплатяться майном: двоє закарпатців заробляли колосальні гроші на смертельній отруті
Читайте на ГК:Туристична "родзинка", яка зберігає історію тисячоліть: на Закарпатті взяли під особливу охорону унікальну місцину
Читайте на ГК:Махінації з глиною на Закарпатті: відомий виробник керамоплитки вирішив "обдурити" державу на мільйони