1. Новини Закарпаття
  2. >

Смертельна паша: на Закарпатті худоба здихає, напасшись "отрути" на сміттєзвалищі (ФОТО)

21.07.2022 12:26 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Проблема зі стихійними сміттєзвалищами на Закарпатті в останній період набула жорсткого характеру.

Злісними горами пластику й інших побутових відходів рясніють ліси, пасовища й урочища. Гори сміття виростають на мальовничих закарпатських вершинах після відвідин місцин туристами й навіть місцевих жителів, що полюбляють влаштовувати гучні пікніки на природі.

Невтішні пейзажі, замість вражаючих краєвидів і свіжого запаху, наразі можна побачити в одному із закарпатських урочищ "Скіпці";. Розташоване на Тур'янщині (зараз Ужгородський район, доти був Перечинським). Упродовж багатьох років тут пасуть худобу. І якщо у минулі роки тут випасали врази більше корів аніж зараз і паша була більш безпечною, то зараз пасовище є надзвичайною пасткою для тварин.

З часом пасовище трансформувалось у сміттєзвалище і наразі воно розрослось в надзвичайно великих масштабах, тим самим ставши проблемою номер один для селян – жителів села Тур’я-Ремета.

Напередодні "Голос Карпат" уже порушував цю проблему, беручи до уваги коментарі місцевих жителів у соцмережі.

За словами населення, сміттєзвалище на пасовищі мозолить око упродовж багатьох років. Систематично невідомі підпалюють сміттєву гору й тоді їдкий дим огортає пів населеного пункту. Врегулювати питання жителі просять місцеву владу, у той же час відповіді від керівництва дочекатись не можуть.

Проблема ще й у тому, що сміттєзвалище розташоване всього у 10 метрах від будинків місцевих жителів й коли купа горить, він нестерпного диму та смороду потерпають малі діти, астматики тощо. Неодноразово тутешнім жителям доводилось викликати пожежну машину в темний період доби, щоб погасити вогонь.

Украй небезпечним стало й випасання худоби на цім пасовищі. За словами господарів, після такої паші худоба починає здихати. Як повідомили журналісту видання "Голос Карпат", минулого року в місцевих господарів худоба стала масово хворіти після випасу її на території сумнозвісного пасовища.

– Торік мусили корову зарізати. Пастирі пасли її у "Скіпцях", а там всюди сміття, наметане скло, всякі балончики. Хто його знає, чого там корова могла наїстись, якої отрути, але факт того, що після того вона похворілась, – відзначає одна з господинь.

Журналіст видання "Голос Карпат" зробив сьогодні візит до сміттєзвалища. Розбите скло від нестерпної спеки починало тріщати. Увесь той сморід не передати словами. Поряд укотре паслася худоба.

Нагадаємо, Фільм жахів біля водойм Закарпаття - береги в плазунах та отруйних екзотах (ФОТО).

Читайте на ГК:З початком нового навчального року на Закарпатті діти повинні піти в школи та дитячі садочки
Читайте на ГК:Пропонував хабар російськими рублями: на Закарпатті затримали чоловіка, який намагався незаконно перетнути кордон
Читайте на ГК:Мукачівські патрульні затримали водія "під кайфом": чоловік мав при собі колбу з наркотиками