1. Новини Закарпаття
  2. >

Онколог назвав симптоми поширених видів раку

19.07.2022 07:06 Суспільство

Порушення ковтання та зміна голосу можуть свідчити про симптоми онкологічної хвороби.

Порушення ковтання та зміна голосу можуть свідчити про симптоми онкологічної хвороби.

Як зазначив фахівець, виявити розвиток злоякісної пухлини на ранніх стадіях самостійно досить складно. Це пов'язано з тим, що хоча медики виділяють комплекс симптомів, які можуть проявлятися вже на початкових стадіях у 80-85% онкохворих, вони не є специфічними, пише storinka.com.ua.

«Тобто такі симптоми характерні і для багатьох інших патологій. До них відносяться підвищення температури, поганий апетит, нудота, сонливість, швидка стомлюваність і слабкість, збільшення однієї або кількох груп лімфатичних вузлів, безпричинна втрата ваги. Однак якщо такі симптоми з'являються на тлі відсутності клінічних ознак інших захворювань, слід негайно звернутися до лікаря-онколога», — підкреслив лікар-онколог Серяков.

Він уточнив, що більш специфічні симптоми залежать від локалізації пухлини, проте вони виявляються вже на пізніших стадіях.

«Наприклад, рак глотки та гортані проявляється порушеннями ковтання та зміною голосу, труднощами з диханням та кров'янистими виділеннями з носоглотки. Рак щитовидної залози проявляється дискомфортом при ковтанні, почуттям грудки у горлі, іноді помітним збільшенням розмірів щитовидки», - розповів онколог.

Рак легенів може виявлятися у вигляді кашлю та мокротиння з кров'ю. Про рак молочної залози можуть свідчити ущільнення в грудях, асиметрії залоз та зміни соска.

Рак сечового міхура та передміхурової залози у чоловіків може виявлятися розладами сечовипускання, а також болями в попереково-крижовій ділянці, зазначив Серяков.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Люди досі в шоці: як оговтується Вінниця від ракетних ударів (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Половині територій ЄС загрожує страшна посуха - Le Point
Читайте на ГК:Гороскоп на 19 липня: дізнайтеся, що підготували для вас зірки
Читайте на ГК:Нова Пошта працюватиме в ЄС: коли розпочнеться робота поштових відділень