1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку

122 Суспільство Світ

В Ірані знайшли руїни 1500-річної фортеці.

Таємниця захована під шаром піску:  археологи виявили рідкісну знахідку

У Хорасані, східний Іран, археологи виявили рідкісну знахідку — майже круглу глинобитну будівлю з шістьма баштами, зведену в VI столітті до нашої ери.

Це відкриття відбулося недалеко від міста Бірджанд, розташованого в Південному Хорасані.

Розкопки на цій території, відомій як Таппе Тахчар-Абад, розпочалися 2009 року і є одними з небагатьох досліджень, що тривають у цьому регіоні. На сході Ірану археологічні пам’ятники трапляються рідко, і тільки дві з них були виявлені раніше: Дахане-і Голаман у Сістані на південь від Хорасана і Таппе-Ріві на півночі Хорасана.


Таппе Тахчар-Абад розташований на безплідній рівнині, недалеко від Бірджанда, на краю напівконічного пагорба. Розміри цієї будівлі вражають: її діаметр основи становить 42 метри, а висота сягає 4 метрів. Оточений ровом завширшки близько 11 метрів з каналом на північному сході, він являє собою унікальну архітектурну особливість.

Після чотирьох сезонів розкопок було виявлено залишки майже круглої будівлі з саману діаметром 18 метрів, із шістьма масивними вежами та стінами заввишки до трьох метрів. Будівлю було виявлено вкритою піском, а її заповнення відбулося протягом двох етапів, що свідчить про ретельне планування її конструкції.

Цікаво, що археологи стверджують, що будівля була зведена в епоху правління Ахеменідів, тривалість якого приблизно 200 років (550−330 роки до н.е.).

Це період в історії Ірану, коли Імперія Ахеменідів управляла величезними територіями, що простягаються від річки Сирдар’я до Єгипту.

Незважаючи на складнощі в ідентифікації матеріалів періоду Ахеменідів через їхню схожість із попередніми періодами, археологи змогли датувати кераміку, знайдену на місці, і підтвердити її приналежність до періодів Ахеменідів і парфянського правління. Це відкриття обіцяє пролити нове світло на історію регіону та його значущість у давнину.

Читайте також: Трагічний ранок в області: відомі деталі смертельної ДТП на Закарпатті (ФОТО)

Читайте також: