1. Новини Закарпаття
  2. >

Онколог назвав 4 типи болю, що можуть свідчити про пухлину в кишківнику

17.06.2022 22:37 Суспільство

За даними органів охорони здоров’я, ознакою того, що пухлина росте всередині кишечника, може бути чотири типи болю у животі.

За даними органів охорони здоров’я, ознакою того, що пухлина росте всередині кишечника, може бути чотири типи болю у животі.

На щастя, якщо діагностувати рак кишечника на локалізованій стадії, виживає приблизно 91% хворих. Однак, як тільки хвороба прогресує, її стає дедалі важче стримувати, пише wworld.com.ua.

Більшість випадків виходять із утворення поліпа всередині товстої кишки, де клітини перегрупувалися всередині слизової оболонки проходу. Хоча ці передракові новоутворення переважно доброякісні, деякі з них стають раковими.

Це відбувається, коли клітини набувають здатності до неконтрольованого зростання, утворюючи пухлини, що проростають у сусідні тканини. Раннє виявлення хвороби має вирішальне значення для виживання, тому ніколи не можна ігнорувати зміни у нормальних функціях організму.

Хворі часто спочатку скаржаться на зміну випорожнення, і це часто супроводжується болем в області живота. Дискомфорт, який зазвичай описується пацієнтами, включає біль від газів, здуття живота, повноту та/або судоми”, – сказав онколог Андрій Воробйов.

Дослідники оцінили частоту різних симптомів раку кишечника у 194 пацієнтів із колоректальним раком. Найбільш поширеними симптомами були ректальна кровотеча (58 відсотків), біль у животі (52 відсотки) та зміни в роботі кишечника (51 відсоток); у більшості була анемія (57 відсотків) та прихована кровотеча (77 відсотків).

Іноді хворі з болем у животі також скаржаться на те, що він іррадіює в поперек, що також є симптомом раку шлунку та прямої кишки. Часто цей дискомфорт стає більш вираженим після їжі, коли їжа проходить через кишечник”, – додає онколог.

Нагадуємо, Німецький благодійник передав спецавто для ужгородської міської багатопрофільної лікарні 

Читайте на ГК:Знову шалений стрибок: ціна на газ в Європі перевищила 00
Читайте на ГК:Чехія витратила на українських біженців майже 300 млн євро
Читайте на ГК:Стала відома причина смерті Шатунова