1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Неймовірна «освіжаюча знахідка» розташована в урочищі на Перечинщині (ФОТО)

09.06.2022 14:40 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Не лише мінеральні джерела манять охочих туристів на Перечинщину, а і джерела простої лісової води. Надзвичайно холодної, що тече з надр землі і у спеку є рятівними.

Таких джерел є чимало на територіях сіл району, тут вода не висихає десятками літ, не втрачає смаку. Хоч і сумно, до більшості із унікальних гідрологічних місцин заростають із часом стежки, й джерело не так уже й легко знайти із першого разу. Та от знайшовши те місце, даєшся диву, - як джерело, із якого доводилось пити воду чи не 35 років тому назад залишається і таким прохолодним та чистим і навіть глибшим аніж в минулі роки. Найдивнішим є те, що подібні джерела за десяток і навіть більше років ніхто ні разу не очищав, і що найгірше – не облагороджував. У той же час вода в цих джерелах самоочищується й наповнюється до потрібного рівня природним чином.

Одне із таких унікальних джерел розташоване і у підніжжі урочища «Коблики» у Тур'я-Реметі. Сюди грибники уже багато років у сезон поспішають по білі гриби (справжніх гігантів шукають у папоротті), й підосичники. До джерела приходять і відпочити й набрати води із собою додому. За словами місцевих, це одне із найбільш прохолодних джерел, розташованих в околицях населеного пункту. Вода у ньому роками зберігає свою чистоту й одинакову глибину та й сама вона, ніби цілюща, відзначають місцеві. Напившись цієї води, відзначають, головний біль, як рукою знімає у спеку. А от який вік джерела ніхто не знає. Однак, те, що знаходиться воно тут уже багато років можуть свідчити надзвичайно старезні дерева. Серед них джерело ніби під наглядом свідків минулого.

Ми побували на місці чудового джерела, освіжились, набрали води у пляшку й зробили фото цієї місцини.

Нагадаємо, у Тур'я-Реметі, під урочищем «Горбки» є теж джерело зі смачною й холодною лісовою водою. Його називають «криниця під дубом», оскільки раніше поряд з місциною ріс великий дуб. На жаль, цьогоріч дерево зрізали і у криниці води поменшало.

Також раніше ми ознайомлювали читачів із джерелом в урочищі Клокотива, де у свій час на одному з потоків був водяний млин та курсувала вузькоколійка.

Нагадаємо, фазани влаштовують жителям Перечинщини «дискотеку» біля обійсть

Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська