1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Клокотивське джерело – місце енергії на Перечинщині (ФОТО)

26.10.2021 20:27 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

З усіх природних багатств на землі – найціннішими є джерела.

На Перечинщині є чимало джерел, вода у яких, за словами місцевих, є і смачною й цілющою. Одними із таких є джерела зі срібною водою в селі Сімер та у Тур’я-Реметі в урочищі «Скала». Щодо останнього, вода у цьому джерелі, кажуть місцеві, допомагає при хворобах очей.

Менш популярне лісове джерело зустрічає туристів в урочищі «Клокотива». Розміщене воно у чудовій місцині поряд із однойменною гірською водоймою у Тур’я-Реметі. Місце облагороджене. Поряд – дерев’яна бесідка. У ній можна і від дощу заховатись і пікнік влаштувати.

– Не один раз п’ю тут воду, коли іду по гриби. Вона освіжає, додає сил та бадьорості, – каже Євген Рябець, який і привів нас до цієї місцини у підніжжі геологічної пам’ятки під назвою  «Соколець».

Джерело є в нагоді, оскільки мандрівка із центру до «Клокотиви» може зайняти годину-дві, а то й більше. За словами туристів, хоча і місце тут живописне, а піший маршрут дійсно виснажує до цієї локації. То ж джерело тут неначе смарагд у пустелі. Поряд із джерелом, на виструганих дерев’яних тичках, висить посудина для води – надзвичайно холодної, ніби із льодом. Наразі не відомо, чи володіє ця вода якимось цілющим ефектом, та люди не оминають це місце. Хто його знає, можливо і це джерело містить срібло і вочевидь «срібних» джерел в околицях села значно більше, та вони до цих пір маловідомі і недосліджені.

У свій час в урочищі «Клокотива» проходила вузькоколійка, а вода із місцевого потоку, у поєднанні з водою гірської «Ружі» приводила у рух водяний млин. За спогадами старожилів, млинів у селі було два. Тож цікава історія цього урочища на сьогодні є ще одним приводом, аби відвідати мальовничу місцину під «Сокольцем».

Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"
Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)