1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Неприступні руїни: як виглядають залишки мосту вузькоколійного транспорту в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)

19.05.2022 08:35 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У публікації дворічної давності ми подавали інформацію про таємничі руїни мосту в урочищі «Лагер» на Перечинщині.

Тоді ж ми володіли не вичерпними даними про ці кам’яні залишки і спирались на певні здогадки щодо них на основі почутих розповідей від жителів.

Однак, за спогадами старожила із Тур’я-Ремети, дідуся із неймовірною пам’яттю Іллі Скубенича, вдалося дізнатись про ці руїни таки більше інформації, готуючи матеріал про знамениту вузькоколійку на Перечинщині.

Саме тут, в цій місцині, в урочищі «Лагер», було побудовано кам’яний міст через який у свій час пролягав унікальний, історично важливий вузькоколійний маршрут. В останні роки від споруди залишились одні лише «стіни» із каменю, порослі мохом.

Від останнього візиту журналіста видання до цієї місцини минуло два роки. На жаль, під час нещодавньої подорожі до «Лагра», ми були надзвичайно шоковані. Абсолютно заросли хащею поляни із суницями, які у свій час тут збирала малеча, з піднесеним настроєм й співами женучи на випас худобу.

Стежка до мосту виявилась непрохідною. За якийсь нетривалий період її «затягнула» гущавина лісу. Тож довелося найперше нам поблукати, аби відшукати історичні руїни.

Прибувши на місце таки вдалося вдихнути з полегшенням та зробити цікаві знімки споруди із різних сторін. Із плином часу вона напрочуд міцно тримається. Хібащо поверхня з масивних дерев’яних брусків виглядає мов пастка – дерев’яна основа прогнила й всередині утворилась провалина. Тож перейти через міст вам не вдасться, а от спуститись під нього й послухати шум клекотливого потоку «Ружа» таки можна запросто, що ми й зробили.

Міцні опори мосту із каменю чимось нагадують неприступну фортецю чи залишки таємничого місця десь там у джунглях, одразу уявляєш епізоди з пригодницьких фільмів і ніби чекаєш на появу чого незвичного (авт.) Знаходячись тут відчувається неймовірна енергія – ніби стоїш на місці чарівного порталу в той час, коли в цьому місці гудів на повну забутий нині в околицях Перечинщини вузькоколійний транспорт. Про нього ми писали у попередніх публікаціях. Тоді ж ми отримали й інформацію від очевидців, куди саме  пролягала вузькоколійка  у Тур’я-Реметі.

Як наразі виглядають історичні руїни мосту, дивіться у фотогалереї «Голос Карпат».

Нагадаємо, мовби скляні: у садах закарпатців ростуть вітамінні «зіркові» рослини (ФОТО)

Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)
Читайте на ГК:Полонина Руна - без бетону та ВЕС: як виглядає смарагдова точка в цю пору? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська