1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Кам’яні опори мосту в урочищі «Лагер» могли би стати ще одним туристичним об’єктом у цій глибинці на Перечинщі (ФОТО)

09.04.2020 16:09 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Урочище «Лагер», що у селі Туря-Ремета, на Перечинщині, бере свій початок , за свідченням очевидців, приблизно ще у 30 роки XIX століття.

Як зазначають місцеві, раніще на місці урочища був розташований табір – військовий лагер за часів Австро-Угорщини. От і залишилось оте народне «лагер» у назві місцини. Хоч були тут і чехи, розповідають місцеві, а президент Чехословаччини Томаш Масарик полюбляв часто розгулювати у цій місцині на улюбленому коні.

Адже колись у Туря-Реметі функціонував і добре знаний за межами краю – племінний жеребчинець, де вирощували коней чистокровних порід. Не менш загадковим є й міст, побудований ще приблизно у воєнні роки XIX століття.

То ж чи чехи, чи угорці мають відношення до його будівництва – не ясно. Але міст і по сьогодні зберіг унікальний, первозданний вигляд. За винятком, хіба що дерев’яних брусів. Але їх, при нагоді, можна було б й оновити. Кам’яна опора мосту, що над гірським потічком «Ружа», у свій час повного форелі, і до сьогодні не втратила міцності.

Ще донедавна мостом курсували вантажні автівки із деревиною, мисливці тихого полювання, малеча по ягоди, і з рештою, переганяли худобу на випас. І попри все, на цей час по нім ходять лише екстремали хіба що, бо міст в аварійному стані, а посередині – прірва. Було б дуже добре таки оновити цей міст, кажуть місцеві, і розробити новий туристичний маршрут незвіданими місцями, популяризуючи населений пункт іноземним туристам.

Адже у села є багато унікальних родзинок, більшість із них можна побачити на інформаційному борді, розміщеному у центрі села біля місцевої річки, де наразі у напрямку вже недіючої вузькоколійки розрозробляється веломаршрут імені листоноші Федора Фекети.

Нагадаємо, на Закарпатті за добу виникло 36 пожеж в екосистемах (ФОТО).

Читайте на ГК:На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?
Читайте на ГК:Древні рогаті істоти, яких "повернули" в життя: у громаді на Закарпатті народилось нове "чудо" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська