1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Вигоріло усе»: рідкісні орхідеї починають «відроджуватись» в одному з урочищ на Перечинщині (ФОТО)

06.05.2022 20:47 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Червонокнижні рослини починають цвісти в урочищі «Горбки» на Перечинщині.

Рідкісні орхідеї цієї пори тут квітують щорічно. Проте, із року у рік їх чисельність істотно малішає у результаті пожеж від спалювання сухої рослинності місцевими жителями.

Й цього року в урочищі «Горбки» у Тур’я-Реметі й підніжжі «Полунці» журналістом видання «Голос Карпат» було зафіксовано масштабну пожежу. Люди палили і попри війну в Україні та заборону із боку вищих інстанцій щодо спалювання сухостою у цей період.

На щастя, природа має властивість відновлюватись й брати своє. Цими днями, у результаті чергового нашого візиту до цієї місцини вдалося помітити кілька розквітлих тендітних рослин. На жаль, торік їх тут було в рази більше й вони відрізнялись за кольором. Цього ж разу ми натрапили на не багато квіток фіолетового кольору.

Іншими словами дикі орхідеї, зображені на фото, називають зозулинцем салеповим. Є зникаючою і рідкісною червонокнижною рослиною. Із 70 видів орхідей, виявлених в Україні, на Закарпатті зафіксовано біля 51 виду цих квітів. У той же час, торгівля рослинами є забороненою.

Сподіваємось, таки у подальшому вражаючий килим із диких орхідей тут відновиться й охочі туристи матимуть нагоду помилуватись цією красою. Поряд із цим, піднімаючись до урочища «Горбки» в охочих відвідувачів є нагода відвідати і одиноку могилу угорському солдату.

Нагадуємо, У Мукачеві вже продають свіжу закарпатську полуницю (ФОТО)

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)