1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Одне із найбільших дерев у Європі носить ім’я закарпатського учня (ФОТОФАКТ)

10.12.2021 16:56 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Мова іде про дугласію (Pseudotsuga menziesii). Саме вона цьогоріч і стала у центрі уваги професійних вимірювальників, чим гордяться в глибинці на Перечинщині.

Мова іде про  дугласію (Pseudotsuga menziesii). Саме вона цьогоріч і стала у центрі уваги професійних вимірювальників, чим гордяться в глибинці на Перечинщині.

Росте найвище у східній Європі дерево на території села Тур’я-Ремета. Вперше ялину було виміряно спеціалістами цьогоріч й визнано її найвищим деревом в Україні, Польщі, Словаччині, Угорщині, Молдовії тощо.

Побачити зелену гігантку у туристів є нагода у флористичному заказнику Тур’я-Ремети «Розтоки», де у весняний період око відвідувачів милують сніжного кольору панські підсніжники (науковою назвою підсніжник білосніжний), занесені до Червоної Книги України.

Висота дугласки, що наразі зростає на території населеного пункту – 60,16см. Окружність стовбура дерева – 3, 15 см. Орієнтовний вік дерева – 116 років.

Названо ялину на честь місцевого учня Дмитра Немчика. Юний дослідник замається вивченням веймутових сосен на території гори «Магурича». Про це «Голос Карпат» інформував читачів у попередніх публікаціях. Усі дерева на території вершини наразі промарковані та мають інформаційні таблички із назвами, автором яких є Дмитро. Місце облагороджене і його охоче відвідують туристи із різних куточків.

Не є осторонь місцевий дослідник й до інших зелених насаджень, які ростуть в урочищах на території населеного пункту. До слова, у центрі уваги Дмитра Немчика є і посадка дугласій в урочищі «Клокотива». Наразі тут росте 300 дерев ялини, середня висота яких 48 метрів, а діаметр до 1 метра, як відзначає Дмитро.

Читайте на ГК:На Закарпатті побачив світ роман про унікального майстра каменю
Читайте на ГК:«Кому йтимуть гроші?»: на Перечинщині громада обговорює облаштування вітряків альтернативної енергії на Полонині Руній
Читайте на ГК:"Красені на вагу золота": на Перечинщині "косять" білі гриби (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська