1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Найвищі дерева-гіганти, Веймутові сосни, «підпирають» небо в урочищі Магурича у закарпатській глибинці на Перечинщині (ФОТО, ВІДЕО)

14.05.2020 12:55 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Ці сосни у туристів є нагода побачати у заповідному урочищі легендарної за свідченням сучасників Туря-Ремети.

Одним із перших у списку велентів «Магуричі» є велетенська сосна, іменована «Грізлі-гігантом» перебуває під охороною держави. Її висота – півсотні метрів, діаметр стовбура – 4, 08 метрів. За словами дослідника із глибинки, учня місцевої ЗОШ, Дмитра Немчика, це одна із найвищих сосен роду Веймутових у Європі. Унікальному дереву більше 100 років.

Дещо старшою у цьому списку є неймовірна гігантка зі званням «Генерал Грант». Веймутовій сосні – 230 років. Висота дерева – 46 метрів, окружність стовбура – 6 метрів. Вона є другою із наймасивніших сосен у Європі.

–Найвищі за зростом – зелені гігантки, іменовані «Великою трійцею». Вони теж ростуть поряд у заповідній зоні гори «Магурича» й утворюють мальовничий трикутник, – розповідає учень Дмитро, який самотужки і дослідив усі ці дерева на території глибинки й продовжує унікальну роботу у вивченні рекордних дерев «Магуричі» та вершини «Пікуй».

Усі ці три сосни майже однакового зросту й висаджені на однаковій відстані. Їх вік – 155 років. Вони є рекордсменами у Європі за висотою. За словами дослідника із ремет, окружність стовбура найбільшої у «зеленому трикутнику» – 4 метри, 55 сантиметрів.

– Двоє людей не осилять обійняти, – зазначає співрозмовник у відео.

– Сама ж сосна – 48 метрів заввишки. Усі ці сосни, на горі Магурича, було висаджено ще за Австро-Угорщини. До слова, одна із дугласій в урочищі «Пікуй» перевищує висоту 60 метрів, – додає місцевий дослідник.

Четвертою за товщиною у списку дерев-гігантів урочища «Магурича», як зазначає Дмитро, є сосна Веймутова «Сентеналь». Окружність її стовбура – 5 м 15 см. Висота дерева д – понад 50 метрів. «Сентеналь». Вік – 230 років.

–Найтовщим деревом є «Центуріон». Окружність стовбура 4 м 60 см., – каже Дмитро, обіцяючи влаштувати захоплюючу екскурсію до місцини, яка уже однією із туристичних цікавинок Перечинщини.

–Я у захваті, що в Реметі є люди нової формації, які здатні зберегти нашу планету наступним поколінням і мені тим більше приємно, що одним із активістів є мій син, – каже пан Олександр, батько молодого дослідника із Туря-Ремети.

За цим посиланням є нагода переглянути відео про найвищі дерева у Туря-Реметі на Перечинщині, відзняте юним дослідником із глибинки – Дмитром Немчиком:

https://www.youtube.com/watch?v=ifWF_GdCEZY&feature=share&fbclid=IwAR2s4zKdxmO-W_zNKK1-gLWxkhAZjsTX_I96Gp08DcVdDlsIPPSCSw4g8Iw

Нагадаємо, Одне із найвищих у Європі дерево-гігант росте на Перечинщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпатці викопують "артефакти" із городів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Під час війни у селі на Закарпатті з'явився "рогатий символ" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:"Вже не перші вимоги та штрафи": на Закарпатті забороняють штурм полонини за "чорним золотом"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська