1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Полонина Руна - без бетону та ВЕС: як виглядає смарагдова точка в цю пору? (ВІДЕО)

05.04.2024 09:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Одна із найбільших полонин у Карпатах - Руна вражає гірським пейзажем.

Одна із найбільших полонин у Карпатах - Руна вражає гірським пейзажем.

Закарпаття багате чарівними гірськими вершинами й полонинами, де течуть неймовірної сили потоки й джерела. Однією з таких мальовничих туристичних "родзинок" є Полонина Руна. Гірський масив розташований між Перечинщиною та Березнянщиною.

У підніжжі масиву розкинулись мінеральні джерела - відомі й малознані туристам. На самому ж хребті розташовані руїни військового об'єкта під назвою "Барс" (Вузол 103). Тропосферна мережа управління й звязку, що працювала у час холодної війни. Станція забезпечувала життєдіяльність особового складу за умов хімічної або ядерної атаки. У складі мережі було 26 організованих вузлів, загальна протяжність ліній яких становила понад 5 тисяч кілометрів. Цей об'єкт і досі перехоплює подих своїм виглядом крізь багато років.

Подібних споруд на території області майже не має. Та не тільки "бетонні уламки" історії ваблять численних туристів сюди, а й чарівність природи, що заворожує в будь-яку пору. На щастя, краяни й відвідувачі поки мають ще змогу насолодитись краєвидами Руної, поки вершину не залили бетоном задля встановлення вітряків на гірському хребті.

Як відомо, уже невдовзі тут планують розмістити майже тридцять вітроустановок. Зелену енергетику почали просувати в місцевих громадах в період війни завдяки приїжджим інвесторам.

Багато людей проти вітряних парків на Руній, вони можуть сильно зашкодити гірській природі та зруйнувати наявну екосистему. Тому люди пропонують обрати інші місця у громаді для розміщення ВЕС, а Полонину зберегти дітям і внукам у її первозданній красі. А ось як виглядає найбільша гірська точка на Перечинщині у цей період без вітряків та бетону, без шуму вітротурбін, що відлякуватиме птахів, а може й самих туристів.

На кадрах видно, як тануть пасма снігу на Полонині Руній, у деяких місцях вже майже весна. Варто відзначити, що сніг подеколи тримається на гірському масиві до першого літнього місяця.

Нагадаємо, як виглядала "чорнична вершина" три роки тому?

Читайте також: Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорська