1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Віддалений куточок природи»: чим живе на сьогодні «Садинець» у закарпатській Турянщині (ФОТО)

19.05.2021 11:48 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Урочище «Садинець» є одним із загадкових місць у У Тур’я-Реметі на Перечинщині (Ужгородщині).

Розташоване біля потока «Ружа», недалеко від уже згаданого у попередніх публікаціях урочища «Лагер» та «Полунці»

У свій час тут збирали суницю й ожину, випасали худобу. Місцина охоронялась та доглядалась. На разі ж «Садинець» важко впізнати, урочище схоже на зарослі. Кам’яна стежка вздовж нього із плином часу дедалі вкривається мохом та заростає.

Насамперед важко було відшукати місцину кореспонденту видання, хоч і не один раз доводилось там побувати в минулому – в дитячі літа ми туди бігали часто по воду і розбавляли її із суницею та ожиною, там же й назбираними.

Ото була казка, на жаль, тих моментів, як і доглянутого урочища на той період, уже не повернеш. Однак, дійти до місцини таки вдалося, ба навіть більше, познімкувати природу, що утворилася тут, мов на віддаленому куточку землі і дожидає чи то господаря, чи цікавих туристів, закоханих у незвідане. Місце тут є і дійсно чимось подібним до джунглів, здається природніше, і бути не може, й навряд чи «господар» колись і подбає про нього.

Однак, пам’ятаю, де ще років з 15 ріс іван-чай у цій місцевості і досягали ще сонячні промені, на його місці вже зараз є ліс, який наче ширма відштовхує сонячну лампу. Такі реалії ми побачили замість колись ягідної місцини.

Потік «Ружа» на території «Садинця» тече і досі. Не такий повноводний, але чистий, неначе сльоза й прохолодний. Колись та водойма кишіла рибою. Саме тут водилась форель (струг) – «царська риба», яка належить до родини лососевих.

Раніше, у зливу, «Ружа» настільки наповнювалась водою, що й кірзаки не допомагали, аби перейти «дикі води». Коли гнали додому худобу із пасовища, оббігували довкола водойми, шукаючи місця, аби стрибнути на інший берег по каменях. Та й із тих (дуже слизьких) не один раз шубовсли у воду (авт.).

Як на сьогодні виглядає урочище, дивіться у фотогалереї «Голосу Карпат». А реметяни, які затямили це урочище у період свого дитинства, нехай згадують і порівнюють.

Нагадаємо, На Львівщині негода затопила будинки і позмивала автівки з доріг (ФОТО)

Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська