1. Головна
  2. >
  3. Влада

Експрес-підготовка на фронт: чи справді в Україні скоротили тривалість навчання мобілізованих новобранців?

288
Влада Україна

Нардеп відповів, на скільки скоротили навчання мобілізованих в Україні.

Експрес-підготовка на фронт: чи справді в Україні скоротили тривалість навчання мобілізованих новобранців?

В Україні посилилась мобілізації військовозобов'язаних громадян. Влада залучає дедалі більше людей до оборони країни. Водночас скоротили тривалість навчання новобранців, які були призвані до лав ЗСУ. Тепер він триває на півмісяця менше, а отже людей швидше відправлятимуть на фронт.

Про це повідомив в ефірі "Ранок.LIVE" народний депутат від "Батьківщини" Валентин Наливайченко.

За словами нардепа, зараз потік мобілізованих громадян значно збільшився. Водночас в Україні бракує навчальних центрів, в яких можна було б одночасно готувати таку кількість людей. Їхня пропускна здатність обмежена.

Якусь кількість українців навчають мистецтву сучасної війни у закордонних центрах. Але туди беруть на перепідготовку лише професійних військових, яких не потрібно усьому навчати з нуля. Отже, щоби потрапити у закордонний навчальний центр, український новобранець має відповідати низці критеріїв.

"Наприклад, для того, щоб навчати персонал з обслуговування F-16, мобілізованих не візьмеш. Це треба з освітою, військовим досвідом, знанням мов, детектор брехні треба пройти, щоб не прислати туди російського агента", —зауважив Наливайченко.

Але зараз мобілізація в Україні проходить серед цивільного населення. Більшість новобранців ніколи зброї навіть у руках не тримали. А отже, їх треба навчити усього. Водночас, ту військову виучку, яку в мирний час проходили за рік, а ще раніше за два роки, під час війни увібгали у два місяці. А тепер і цей строк скоротили ще на півмісяця.

У Міноборони спростовують заяву Наливайченка

Водночас у Міноборони спростовують інформацію від опозиційного нардепа. Там кажуть, що строків підготовки бійців не скорочували. Водночас є військові спеціальності, з яких справді готують не більше, ніж півтора місяці. Але за сукупністю виходить загальна тривалість підготовки не менше двох місяців, а не півтора, як заявив Наливайченко.

“Строки підготовки не змінюються. Все й надалі буде відбуватися відповідно до законодавства: БЗВП (базова загальновійськова підготовка) – 30 діб згідно закону України. Фахова підготовка в залежності від військово-обліковоЇ спеціальності від 14 діб до 50 діб. Після цього ще колективна підготовка до 15 діб”, – повідомили у Мінооборони.

Читайте також: Повернутися з-за кордону до 16 червня: нова постанова уряду кардинально змінить долю тисячі українців

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber