1. Головна
  2. >
  3. Влада

Це НЕ можна вилучити в ухилянта: оприлюднено список-перелік із 13 пунктів, - Мін'юст (СПИСОК)

0 Влада Україна

Навіть у разі невиплати штрафу військовозобов’язаним перераховане у списку відібрати не можуть.

Це НЕ можна вилучити в ухилянта: оприлюднено список-перелік із 13 пунктів, - Мін'юст (СПИСОК)

Одним із заходів примусового виконання рішень згідно зі статтею 10 Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) є звернення стягнення на майно боржника, у тому числі якщо воно перебуває в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ним спільно з іншими особами.

Цей захід включає арешт, вилучення та примусову реалізацію майна.

Про це повідомили в Південному регіональному управлінні Мін'юсту.

При цьому важливо враховувати розмір стягнення, який визначається в обсязі, необхідному для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця.

У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2024 – 142 000 грн), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому випадку виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Додаток до Закону конкретизує на яке майно, що належать боржникові-фізичній особі на праві власності або є його часткою у спільній власності, необхідне для боржника, членів його сім’ї та осіб, які перебувають на його утриманні (крім майна та речей, що належать до предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, дорогоцінних металів та дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах), не може бути звернено стягненню. Серед них є :

Читайте також: Мобілізація 2024 по-новому: у ВР пояснили, як можна буде оскаржити рішення ТЦК

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: