1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація 2024 по-новому: у ВР пояснили, як можна буде оскаржити рішення ТЦК

13.05.2024 21:43 Влада Думка

Положення нового закону про мобілізацію та його “підводні камені” оцінив Олександр Федієнко.

Положення нового закону про мобілізацію та його “підводні камені” оцінив Олександр Федієнко.

Про нововведення після ухвалення нового закону про мобілізацію розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Він наголосив, що якщо представники ТЦК і СП внесли військовозобов'язаного до бази ухилянтів, і якщо під час перевірки документів такого громадянина патрульні побачили його в базі, тоді його зобов'язані примусово доправити до військкомату.

Водночас він критично оцінив можливості ТЦК щодо судових позовів стосовно ухилянтів.

"Та ніхто цим не займається. Ви розумієте - який штат має бути в ТЦК, щоб формувати судові позови... Якщо будуть звернення до суду. Звичайно, суди не будуть із цим справлятися", - упевнений нардеп.

Водночас він каже, що в цьому новому законі передбачено саме рішення суду без апеляції.

"Умовно кажучи, коли ТЦК звернеться до суду, найімовірніше, це буде якась спрощена форма звернення - автоматизована. І суд одразу ухвалюватиме рішення. Оскарження може бути потім, але людину вже мобілізують", - додав Федієнко.

Читайте також: “Пенсіонери також стають на військовий облік”: про посилення мобілізації з 18 травня заявили в Міноборони (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська