1. Головна
  2. >
  3. Влада

“Пенсіонери також стають на військовий облік”: про посилення мобілізації з 18 травня заявили в Міноборони (ВІДЕО)

1172
Влада Закарпаття

Дмитро Лазуткін заявив, що змінюється сам підхід до війни.

“Пенсіонери також стають на військовий облік”: про посилення мобілізації з 18 травня заявили в Міноборони (ВІДЕО)

У Міністерстві оборони зробили заяву про посилення мобілізації в Україні з 18 травня. Саме тоді набуде чинності новий закон про зміни призову. Стало відомо про основні положення, серед яких військовий облік однієї категорії пенсіонерів.

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін вказав, що державі повинно бути відомо, скільки в Україні є здорових чоловіків у віці 18-60 років. Також потрібні дані про тих, хто має відстрочку або бронювання, у кого народилася третя дитина, хто став переселенцем й змінив місце проживання.

Зазначено, що змінюється сам підхід до війни. Спікер наголосив, що у суспільстві дуже помітно різницю: для одних громадян війна є, а для інших ніби й немає.

"Історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край. Разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі, коли повертаєшся з Донбасу у Київ чи Львів, чи інші мирні міста, не є нормальною. Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству", - пояснив Лазуткін.

За словами спікера, після 18 травня всі чоловіки призовного віку мають актуалізувати дані про себе у ТЦК, ЦНАП або електронному кабінеті.

Спікер уточнив, що тепер керівники та заступники керівників державних органів, а також інші держслужбовці будуть бронюватися лише на 50%, а не на 100%, як це було раніше. Це чиновники категорій Б та В.  Разом з тим чиновники категорії А – це вищий корпус державної служби - залишаються заброньованими.

Зміни торкнуться й пенсіонерів:

"Пенсіонери силових структур також тепер стають на облік. Це була чутлива тема, про яку багато говорили, й також певною мірою відповідає запиту на справедливість", - повідомив Дмитро Лазуткін.

Нагадаємо, урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації Верховна Рада підтримала у лютому, а минулого місяця цей документ ухвалили. Володимир Зеленський підписав закон 16 квітня, тому він набуде чинности 18 травня.

Читайте також: «Вони такі ж громадяни України як і інші»: в Закарпатському ТЦК прокоментували ситуацію з водіями-міжнародниками

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber