1. Головна
  2. >
  3. Влада

Де взяти "додаткових" людей?: після війни пенсія в 60 буде не доступна, — Мінсоцполітики

0 Влада Україна

Більшість українців не зможе вийти на пенсію так, як держава не матиме чим платити їм пенсію.

Де взяти "додаткових" людей?: після війни пенсія в 60 буде не доступна, — Мінсоцполітики

За словами глави Мінсоцполітики Оксани Жолнович, важливо повернути додому українців, які виїхали ще до повномасштабного вторгнення, а також залучити на роботу мігрантів з інших держав, які з різних причин хочуть будувати далі своє життя в Україні.

Цього тижня в Україні відбувся форум "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення", організований Міністерством соціальної політики, Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та ГО "UA Experts". Відео виступів на цьому форумі розміщено на офіційному YouTube-каналі міністерства.

Проєкт зазначеної Стратегії на форумі презентувала міністерка соцполітики Оксана Жолнович, і одним з актуальних питань цього документа стала проблема старіння населення України поряд із падінням народжуваності в країні, що воює.

За словами міністерки, людський капітал — це найважливіший ресурс, який має країна, оскільки без людей неможливо ні захищати її, ні відновлювати економіку, взагалі досягти успіху. Водночас уже зараз, за її словами, кількість працівників і пенсіонерів становить 1:1.

Тобто вже сьогодні стає зрозуміло, що для заміщення принаймні до 40% заробітку пенсією для людей похилого віку Україні потрібно приблизно ще 6 мільйонів працюючого населення. І забезпечити ці цифри народженням нових громадян, тим більше швидко, поки що не вдасться. Тож багатьом українцям доведеться довше працювати в старості, залишатися якомога довше активними і фактично забезпечувати себе своєю ж працею.

"Тому нам необхідно вже сьогодні думати про те, що таке громадське здоров'я, потрібно створювати максимально інклюзивне середовище, щоб зберігати нашу активність і так само дуже серйозно працювати над постійним розвитком наших людей протягом життя. Тобто над культурою сталого розвитку", — наголосила міністерка.

Саме тому, акцентує Жолнович, слід особливо уважно поставитися і до питання повернення українців з-за кордону. І йдеться, за словами міністра, не лише про біженців, які рятувалися від війни. Жолнович наголосила, що дуже важливо повернути в країну тих українців, які виїхали на заробітки ще до повномасштабного вторгнення, залучити до роботи тих активних мігрантів з інших держав, які з різних причин хочуть поїхати зі своєї країни та будувати далі своє життя в Україні.

Водночас директорка Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ, академік Елла Лібанова стверджує, що з проблемою демографічного старіння стикаються багато країн — в Європі, США, Японії. Вона наголосила, що треба не тільки створювати умови для підвищення народжуваності в Україні, а й налагоджувати умови для роботи людей старшого віку.

"І це перше і головне, що треба робити", — констатувала Лібанова.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що 2024 року почнуть повертатися українські біженці. Проте повернення буде вкрай повільним.

Однак, згідно з розрахунками МВФ, до 2028 року в Україні проживатиме лише 36 мільйонів осіб порівняно з 41 мільйоном 2021 року. Зараз, за даними Фонду, населення України становить 33,2 мільйона.

Читайте також: «Вони такі ж громадяни України як і інші»: в Закарпатському ТЦК прокоментували ситуацію з водіями-міжнародниками 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: