1. Новини Закарпаття
  2. >

“У школах, клубах та майже повсюди де є люди”:  у МВС розповіли про плани щодо системи відеомоніторингу

03.04.2024 22:49 Влада Актуально

За цією ініціативою будь-яке скупчення людей має бути під контролем відеокамер.

За цією ініціативою будь-яке скупчення людей має бути під контролем відеокамер.

Тимченко зазначає, що завдяки системі відемоніторингу правоохоронці мають всі інструменти для притягнення до відповідальності потенційних правопорушників.

Заступних Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в інтерв’ю виданню “Телеграф” повідомив, що законопроєкт про Єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки наразі перебуває на погодженні всіх зацікавлених міністерств та центральних органів виконавчої влади – вони надають свої пропозиції, інформує Департамент комунікації МВС України.

«Наше бачення, і це прописано в проєкті закону, що має бути три рівні. Перший буде в ситуаційному центрі МВС, до нього будуть під’єднані всі камери відеомоніторингу, які є в місцях загального користування, на автошляхах», – наголосив заступник Міністра.

При цьому він додав, що в подальшому планується обладнати камерами відеомоніторингу заклади освіти та місця, де збирається велика кількість дітей, спортивні клуби, наприклад.

«Будь-яке скупчення людей має бути під контролем відеокамер, щоб можна було повернутися до певної дати і переглянути, що саме відбувалося на тій чи іншій ділянці, яка охоплена камерою спостереження», – пояснив Леонід Тимченко.

Другий рівень – це регіональний, який є сьогодні на рівні військових адміністрацій. Третій – це системи “Безпечне місто” та “Безпечна громада”. 

«Далі ми будемо пропонувати долучатися приватним підприємствам, власникам автозаправних станцій, щоб кожне місце, де перебуває велика кількість наших громадян або автотранспорту було охоплене камерами відеомоніторингу», – зазначив заступник очільника МВС.

Він підкреслив, що доступ до камер спостереження має бути у Нацполіції та інших правоохоронних відомств. При цьому посадовець наголосив, що запровадження єдиної системи відеомоніторингу не стане “цифровим ГУЛАГом”, коли кожен крок людини перебуватиме під контролем, а система впроваджується виключно для того, щоб громадяни почували себе в безпеці.

«А той, хто планує скоїти злочин, розумів, що у правоохоронців є весь інструментарій, щоб зафіксувати, ідентифікувати і притягнути до відповідальності правопорушника», – підсумував Леонід Тимченко.

Також він повідомив, що наразі в Україні 40 тисяч камер відеомоніторингу – це приблизно третина від мінімальної потреби.

Читайте також: Шокуючий законопроєкт: депутати пропонують тотальний нагляд за усіма?

Право на безпеку чи тотальний контроль?: у МВС відповіли, чи перетворить Україну на Китай єдиний відеомоніторинг (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська