1. Новини Закарпаття
  2. >

Цивільні зможуть задекларувати вогнепальну зброю: Верховна Рада підтримала законопроєкт

21.03.2024 00:08 Влада ВАЖЛИВО

Законопроєкт, спрямований на вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю, підтримали в першому читанні.

Законопроєкт, спрямований на вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю, підтримали в першому читанні.

Про це повідомляє офіційний Telegram-канал Міністерства внутрішніх справ України.

Зазначається, що людина, що знайшла або отримала зброю для участі у відсічі збройної агресії Росії, має її задекларувати. Ця процедура буде спрощена та безоплатна.

Основні положення законопроєкту:

  • людина, що знайшла або отримала зброю для участі у відсічі збройної агресії Росії, має її задекларувати. Ця процедура буде спрощена та безкоштовна;

  • цивільна особа повідомляє в поліцію, що знайшла зброю чи боєприпаси, після чого впродовж 24 годин - декларує або здає їх;

  • якщо знайдена або задекларована зброя фігурує у кримінальних провадженнях, має видалені чи незаконно змінені маркування або має визначені законом невідповідності - її вилучатимуть органи Нацполіції.

Таким чином цивільні особи отримають правові гарантії легально зберігати знайдену зброю на період воєнного стану.

Наразі МВС та Національна поліція у співпраці з депутатами готують пропозиції для покращення проєкту Закону до другого читання.

Читайте також: Право на безпеку чи тотальний контроль?: у МВС відповіли, чи перетворить Україну на Китай єдиний відеомоніторинг (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська