1. Новини Закарпаття
  2. >

Співпраця Закарпаття та Австрії виходить на новий рівень: підписали важливу угоду (ФОТО)

12.03.2024 15:05 Влада ВАЖЛИВО

Співпраця з Тіролем формує нові перспективи для Закарпаття та міжнародний план роботи на найближчі місяці, - Віктор Микита.

Співпраця з Тіролем формує нові перспективи для Закарпаття та міжнародний план роботи на найближчі місяці, - Віктор Микита.

Розпочалася нова сторінка історії співпраці Закарпаття та федеральних земель Республіки Австрія.


"Разом із головою федерального уряду Тіролю Антоном Маттле Anton Mattle підписали угоду про співробітництво", - інформує голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. 


Це історичний документ, який визначає дорожню карту співпраці, партнерства і стратегічного взаєморозвитку наших регіонів на десятиліття.
Основними напрямками стануть охорона здоровʼя, наука, вища освіта, спорт, культура, економіка, сільське господарство, туризм та інші.


"Тіроль з перших днів війни допомагає нашій країні долати наслідки збройної агресії рф, прихистив сотні українських дітей, підтримував гуманітарними ініціативами тощо.
Щиро дякую громаді та голові федерального уряду землі Land Tirol за підтримку, ініціативу й увагу до Закарпаття в ці складні для України часи.
Окремо дякую керівнику групи підтримки України в уряді Тіролю «Task force Ukraine» Гюнтеру Платтеру, Надзвичайному і Повноважному Послу України в Австрії Василю Химинцю та Почесному консулу України в м. Інсбрук Вальтеру Пеєру за особисте лідерство в питанні зближення наших регіонів і громад", - йдеться в повідомленні. 


Закарпатські реабілітологи отримають можливість підвищувати кваліфікацію на базі Rehabilitationszentrum Häring в австрійському Тіролі.


"Про це під час візиту домовилися з командою Центру на чолі з директором доктором Хубером Буркхардом і керівником групи підтримки України в уряді Тіролю «Task force Ukraine», державним діячем, політиком, колишнім міністром оборони та міністром внутрішніх справ Республіки Австрія Гюнтером Платтером", - інформує губернатор.


На базі групи підтримки України в уряді австрійського Тіролю сформують медичну групу, до якої увійдуть найкращі лікарі, реабілітологи та керівники закладів охорони здоров’я федеральної землі.
Завданням цієї групи буде підготовка, консультування і всебічна допомога українським фахівцям, а також супровід створення Закарпатського обласного реабілітаційного центру.


Також домовилися про всебічну підтримку 4.5.0 Recovery Center, створення якого почалося в поточному році. Стратегічно важливо підготувати команду нашого осередку до початку запуску функціонування інфраструктури. Тому важливе не лише навчання, а й супровід роботи українських фахівців, постійний обмін досвідом та інноваціями.


Це великий крок, який дозволить розширити наші можливості, обʼєднати зусилля для підвищення якості й збільшення обсягу надання допомоги людям, котрі потребують фізичного та психологічного відновлення.
Читайте також: 

Всіх ухилянтів і чоловіків з України треба терміново відправити назад на Батьківщину: у Словаччині зробили гучну заяву

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська