1. Новини Закарпаття
  2. >

Всіх ухилянтів і чоловіків з України треба терміново відправити назад на Батьківщину: у Словаччині зробили гучну заяву

12.03.2024 12:03 Суспільство ВАЖЛИВО

“Можна побачити результати війни до останнього українця“, - у Словаччині вимагають вигнати ухилянтів додому.

“Можна побачити результати війни до останнього українця“, - у Словаччині вимагають вигнати ухилянтів додому.

У Словаччині вимагають вигнати українських ухилянтів додому. Зазначено, що такі чоловіки мають приєднатися до громадян, які вже стали на захист батьківщини. Саме вони мають воювати, а не солдати НАТО, як пропонують деякі політики.

 

Гучну заяву зробив міністр оборони Словаччини Роберт Каліняк. Він висловив думку, що українці чоловічої статі мають повернутися з-за кордону та виконати свій обов'язок, а не чекати, що це за них зроблять інші:

"З усіх біженців, яких ми захищаємо, є група, яка відповідає українському закону про військовий обов'язок. Головна допомога ЗСУ – це люди. Це однозначно краще, ніж надсилати туди наших солдатів".

За словами чиновника, мобілізація відноситься і до 300 тисяч громадян України, які виїхали з неї після початку повномасштабної війни.

Колишній міністр внутрішніх справ звинуватив словацьку опозицію та західні країни в тому, що заклики збільшити підтримку України лише погіршують ситуацію. Калиняк вважає, що міжнародні партнери не хочуть дивитися на війну реально та закликають до нарощування сил.

"Відправка в Україну солдатів з країн-членів НАТО – це жорстка червона лінія, перетин якої значно б збільшив ризик глобального конфлікту", - заявив він.

Роберт Каліняк упевнений, що якби словацькі опозиціонери справді хотіли надати допомогу, то ухвалили б інше рішення.

"Якби наші "підбурювачі війни" серйозно ставилися до підтримки України та перемоги над Росією, вони б закликали дозволити повернення боєздатних українців на батьківщину. Є можливість побачити результати війни "до останнього українця". Настав час шукати мирні рішення. Тільки негайно припинивши бойові дії, ми зможемо запобігти подальшому кровопролиттю та відновити суверенітет України", – резюмував міністр.

Депутат Progresívne Slovenska Мартін Дубець нагадав Каліняку, що Україна не просить повернути своїх громадян. Натомість вона закликає допомогти снарядами.

Нагадаємо, що раніше Роберт Каліняк заявив, що Словаччина припинить постачання Україні нових партій зброї та боєприпасів.

Читайте також: Камери усе зафіксували: курйозний випадок в одному з міст Закарпаття "злили" у мережу (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорська