1. Новини Закарпаття
  2. >

Дипломатичний шлях генерала: Залужний пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним – ЗМІ

09.03.2024 10:55 Влада ВАЖЛИВО

8 березня президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.

8 березня президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.

За інформацією видання ZN.UA, Валерій Залужний після звільнення з посади головкома ЗСУ пройшов військово-лікарську комісію, де був визнаний непридатним.

Ексголовнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, взимку пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним для військової служби.

Про це пише видання ZN.UA з посиланням на власні джерела.

За інформацією видання, Залужний ще у лютому написав рапорт про звільнення з військової служби.

Зазначається, що після звільнення з посади головкома ЗСУ рішенням президента Залужний був виведений у розпорядження міністра оборони. Проте іншої військової посади генералу нібито не запропонували.

"За цих умов, генерал Залужний прийняв рішення звільнитися з військової служби, щоб мати можливість і право зайнятися іншою справою. Чи підписав рапорт міністр оборони після оголошення президентом наміру направити Валерія Залужного послом у Лондон – невідомо",  – пише ZN.UA.

Нагадаємо, що 8 березня президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.

За словами Зеленського, Залужний сам обрав для себе дипломатичний напрямок подальшої роботи.

8 лютого президент Вололодимир Зеленський призначив новим головнокомандувачем ЗСУ генерала Олександра Сирського, звільнивши попереднього головкома Валерія Залужного.

Призначення Залужного послом України у Великій Британії – дуже логічний крок. МЗС потрібна сильна людина в Лондоні.

Про це в ефір телемарафону сказав очільник МЗС Дмитро Кулеба.

"Ми з Валерієм Федоровичем мали декілька розмов, з яких я абсолютно переконався, що лежить душа у нашого шановного генерала, колишнього головкома, до дипломатичної роботи. І щобільше, навіть профільна освіта у нього теж є", – наголосив міністр.

Він додав, що Залужний отримав диплом магістра за спеціальністю міжнародні відносини.

"Тому, думаю, це дуже логічний крок. Я як міністр безумовно зацікавлений в сильному послі в Лондоні", – каже голова МЗС.

Президент зважив всі фактори й вирішив, що саме Валерій Залужний є оптимальною кандидатурою. 

"Це однозначно підсилення для нашої системи. Рішення, яке відповідає й інтересам МЗС, і інтересам, я думаю, Валерія Залужного, і головне – інтересам України", – резюмував Кулеба.

Читайте також: 

Демобілізація строковиків: кого з них і через який період знову мобілізують?

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська