1. Новини Закарпаття
  2. >

Демобілізація строковиків: кого з них і чому знову мобілізують?

09.03.2024 10:30 Влада ВАЖЛИВО

Під час війни і воєнного стану дані про кількість строковиків, яких буде звільнено у запас, ніхто не буде розголошувати.

Під час війни і воєнного стану дані про кількість строковиків, яких буде звільнено у запас, ніхто не буде розголошувати.

Після звільнення у запас строковики отримають відстрочку від мобілізації терміном 12 місяців.

Про це заявив народний депутат Олександр Федієнко в ефірі телемарафону.


"Наскільки я чув, це практично всі строковики, які виявили бажання звільнитися. Бо є строковики, які виявили бажання підписати контракт і залишитись", – каже нардеп.


Федієнко підтвердив, що ті строковики, які звільнилися, після відповідного терміну, який визначений у законі, один рік, можуть бути або мобілізовані або підписати контракт із ЗСУ.


Зауважимо, що в Україні після початку повномасштабного вторгнення призов на строкову військову службу не проводився, натомість була оголошена мобілізація. Проте строковики, які на час вторгнення перебували в армії, і термін служби яких завершився протягом цих двох років, продовжували служити. Крім того, що за час повномасштабної війни чимало строковиків підписали контракт із ЗСУ, проте їхня точна кількість не розголошується.


Чи мобілізують строковиків, яким менше 25 років


Варто наголосили, що навіть якщо мобілізаційний вік не зменшать до 25 років, звільнених у запас строковиків все одно зможуть мобілізувати. Якщо війна триматиме, через рік строковиків зможуть мобілізувати, навіть якщо їм буде менше 25 років. Чоловіки, які досягли 27 років і до цього не служили в армії та не мають військового досвіду, вважаються призовниками.Тому їх не мобілізують.

В іншому випадку, чоловіки до 27 років також підлягають мобілізації.


Нагадаємо, 7 березня президент Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби.


26 лютого 2024 року президент Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків. Перед цим 23 лютого цей закон ухвалила Верховна Рада.


Читайте також: 

Забудуть про самотність і зустрінуть кохання свого життя: астрологи назвали щасливчиків березня, життя яких кардинально зміниться

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська