1. Головна
  2. >
  3. Влада

Стосується чоловіків за кордоном: як мобілізація в Україні вплине на них та що їх зобов'яжуть робити

1358
Влада Україна

Змінений урядовий законопроєкт про загальну мобілізацію під час воєнного стану в Україні пропонує впровадити новий механізм уточнення військово-облікових даних.

Стосується чоловіків за кордоном: як мобілізація в Україні вплине на них та що їх зобов'яжуть робити

У разі схвалення документа, він може зачепити навіть громадян країни військовозобов'язаного віку, які нині перебувають за кордоном.

Зокрема, українців хочуть зобов'язати уточнювати дані в ТЦК та СП. OBOZ.UA зібрав інформацію, яка на цей час відома про нові норми внесеного у Верховну Раду законопроєкту.

Українців можуть зобов'язати уточнювати дані в ТЦК

У проєкті закону №10449 від 30 січня 2024 року йдеться, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів із дня опублікування закону уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та інші військово-облікові дані, пише OBOZ.UA.

У документі також прописано, куди мають прийти українці для уточнення даних. Зокрема:

– в разі перебування на території України – шляхом прибуття самостійно до ТЦК і СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг;

– у разі перебування за кордоном – шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК і СП за місцем перебування на військовому обліку;

– незалежно від місця перебування – в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста без прибуття до ТЦК і СП.

Варто зазначити, що повістка, яка надійшла в електронний кабінет призовника, згідно з законопроєктом, має таку ж силу, як і звичайна паперова. Тому притягнення до відповідальності за її ігнорування буде таким же, як і за фізичну повістку.

Чоловікам за кордоном можуть змінити надання консульських послуг

У новому законопроєкті про мобілізацію також пропонують надавати українцям за кордоном консульських послуг лише за наявності військово-облікових документів. Йдеться про чоловіків від 18 до 60 років.

Це стосується оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта громадянина України. Наявність військово-облікових документів, згідно з документом, має перевірити консульський чиновник.

Читайте також: "Їх ловлять на вулицях і пакують в машини": мобілізація в Україні й чому потрібно "стріляти в коліно" чоловікам? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber