1. Новини Закарпаття
  2. >

Зеленський намагався відсторонити Залужного, проти виступили Буданов і Сирський, - Bild

01.02.2024 15:00 Влада ВАЖЛИВО

На думку військових аналітиків, у Зеленського з Залужним є певні розбіжності у баченні майбутнього та правильності стратегічного плану ведення війни, проте суперечки завжди завершуються компромісом.

На думку військових аналітиків, у Зеленського з Залужним є певні розбіжності у баченні майбутнього та правильності стратегічного плану ведення війни, проте суперечки завжди завершуються компромісом.

Президент України Володимир Зеленський дійсно намагався відсторонити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, проте проти виступили глава ГУР Міноборони Кирило Буданов та командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський, пише Bild.

Зазначається, що військовий аналітик Центру Європейської Ради з міжнародних відносин Густав Грессель вважає, що новим головнокомандувачем Зеленський хотів зробити якраз Олександра Сирського, оскільки "він більш лояльний до президента".

На його думку, Зеленський наполягав на утриманні Бахмута влітку 2023 року. Залужний був проти, оскільки з військової точки зору в цьому не було сенсу.

Крім того, Bild пише, що Залужний ще кілька тижнів тому хотів вивести війська з Авдіївки, проте Зеленський відмовив йому в цьому і 30 грудня особисто поїхав в місто на лінію фронту, щоб підтримати бійців ЗСУ.

Також один із українських офіцерів, який побажав зберегти анонімність, заявив Bild, що боротьба за владу в Україні - складна і довга історія, яка негативно впливає на загальну ситуацію.

Військовий експерт Ніко Ланге, своєю чергою, вважає, що після цього скандалу Зеленський і Залужний повинні з'явитися разом та "покласти край дебатам".

Ймовірна відставка Залужного - актуальне

Нагадаємо, CNN з посиланням на джерела повідомив, що Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного викликали 29 січня в Офіс президента і повідомили про звільнення.

Повідомлялося, що поки офіційного оголошення немає, проте указ президента з цього приводу очікується до кінця тижня.

Читайте також: Військова підготовка - обов'язкова: на держслужбовців в Україні чекають суттєві зміни при прийнятті на роботу