1. Головна
  2. >
  3. Влада

Мобілізація 2024: "хороших рішень не залишилось, воювати будуть ВСІ", - нардеп

621
Влада Україна

Кабмін затвердив новий законопроєкт про мобілізацію і скерував його до Ради – нардеп.

Мобілізація 2024: "хороших рішень не залишилось, воювати будуть ВСІ", - нардеп

Кабінет міністрів України затвердив новий законопроєкт про мобілізацію і скерував його до Верховної Ради.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко сьогодні, 30 січня.  

Своєю чергою народний депутат Сергій Нагорняк вважає, що воювати мають також пенсіонери-силовики, прокурори, судді та народні депутати.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Телеграф". Він підкреслив, що рідні військових, які два роки перебувають на фронті, хочуть зрозуміти, коли їх близькі повернуться додому.

"Цих людей дратує, що сусід, який живе поруч і є здоровим чоловіком, не йде на фронт. В той час як її чоловік/брат/син воює, і кінця цьому не видно. Перше, що потрібно вирішити цим законопроектом (про мобілізацію - УНІАН), це питання демобілізації. Друге — власне мобілізації. Сьогодні ми вже не бачимо біля військкоматів черг з мотивованих людей, які готові йти захищати Україну", - зазначив Нагорняк.

На його думку, люди мають побачити, що захищати країну треба всім — від найвищих чиновників до сільських голів та селищних депутатів. 

"В тому числі, мова про пенсіонерів з-поміж силовиків, які вміють поводитись зі зброєю і зазвичай рано йшли на пенсію. Прокурори, судді, народні депутати", - заявив він.

Парламентар наголосив, що нардепи також повинні своїм прикладом показати, що ця мобілізація починається не знизу, а зверху, що мобілізуються всі категорії населення, і якихось захищених каст в нас немає. 

"Тільки в такому випадку мобілізація може спрацювати. У людей є шалений запит на справедливість, і влада повинна його забезпечити. Також є інший важливий момент — висока фінансова мотивація для новобранців, які приймуть для себе рішення добровільно йти до ТЦК і захищати Україну", - пояснив Нагорняк.

Проте депутат вважає, що новий закон про мобілізацію може бути ухвалений Верховною Радою не раніше березня.

"За моїми прогнозами, такий законопроект з’явиться не раніше березня. Наразі з поганих рішень намагаються обрати найкраще, яке може бути сприйняте суспільством. Повторюсь, на жаль, хороших рішень вже не залишилось", - зазначив депутат в інтерв'ю виданню "Телеграф".

Він підкреслив, що ситуація на фронті сьогодні ще якось дозволяє утримувати позиції тими людьми, які є в бригадах. 

"Але з досвіду мого постійного спілкування з військовими можу констатувати, що в бригадах є серйозний некомплект", - додав Нагорняк.

Тому, за словами депутата, мобілізація критично необхідна, щоб поповнити вже створені бригади, мова навіть не йде про нові підрозділи.

Парламентар також підкреслив, що необхідно необхідно переступити етап заколисування людей, який був на початку вторгнення і створив ілюзію швидкої перемоги. 

"Люди почали думати, що перемога вже близько і тому немає потреби йти до війська. І це в той час, коли велика кількість військових повертається додому на щиті й в кожному селищі та селі над кладовищами майорить величезна кількість прапорів. Звісно, ні в кого немає бажання там опинитись. Це дуже складний процес. На мою думку, законопроект йде з великим запізненням, але його потрібно ухвалювати", - додав парламентар.

Окремо він зазначив, що потрібно в обов'язковому порядку переглянути всі документи, які дозволяють чоловікам отримати відстрочку від мобілізації й були видані після 24 лютого 2022 року.

"Ні для кого не секрет, що тут нерідко є корупційна складова, цифри відкриті й гуляють в інтернеті", - сказав Нагорняк.

Нагорняк вважає, що у новому законопроекті про мобілізацію не буде норми щодо офіційного "відкупу" від мобілізації, тобто коли людина платить в бюджет певну суму і її не мобілізують до війська.

Читайте також: “Люди нас ненавидять“: у Верховній Раді відреагували на пропозицію мобілізувати депутатів 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber