1. Новини Закарпаття
  2. >

“Люди нас ненавидять“: у Верховній Раді відреагували на пропозицію мобілізувати депутатів

30.01.2024 15:14 Влада незвичайно

Стало відомо, чому поки що можна не розраховувати на поповнення армії народними обранцями.

Стало відомо, чому поки що можна не розраховувати на поповнення армії народними обранцями.

В Україні триває мобілізація, в рамках якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних чоловіків до 60 років. Деякі категорії громадян звільнені від служби – серед них депутати Верховної Ради. Народна обраниця Соломія Бобровська відреагувала на пропозицію відправити захищати Батьківщину своїх колег. Вона пояснила, чому такі ідеї не мають сенсу.

"Як би люди їх/нас не ненавиділи, вони ж їх/нас обирали, формально вони/ми є представниками Інституції — Парламенту, законодавчої гілки влади. Тільки через те, що Банкова не розуміє ролі парламенту (тому і зробила з ВР сировинний придаток), не означає, що росіяни не вичікують показати неспроможність інституцій, а відтак і довести failed state. І неважливо яким чином: чи то відправивши на фронт, чи "бахнувши по куполу". Але коли кажуть, що закон дозволить нардепів відправляти на фронт (хто хоче і так регулярно там): не ведіться на такий популізм. Чинні народні депутати мають відстрочку від військового обовʼязку".

Депутат ВРУ також оцінила пропозицію запровадити законний "відкуп" від мобілізації. Йдеться про велику суму, яку можна було сплачувати за можливість працювати в тилу, а не вирушати на фронт. Соломія Бобровська наголосила, що в її Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки такі обговорення не йдуть і колеги не терплять таких ідей. Вона й сама буде проти подібних нововведень.

Представниця партії "Голос" заявила, що буде категорично проти можливих змін і назвала розкол суспільства через економіку й фінанси щодо захисту держави "апогеєм диверсії". Бобровська закликала не прикривати справжні цілі "добрими намірами".

З цього приводу у коментарях під дописом депутатки розгорілась жвава дискусія.

Читайте також: У Закарпатті зустріч міністрів: Дмитро Кулеба та Петер Сіярто з робочим візитом відвідали Ужгород (ФОТО)