1. Новини Закарпаття
  2. >

Україні загрожує парламентська криза: відомо чому народні обранці масово кинулись складати мандати

27.01.2024 11:31 Влада ВАЖЛИВО

"Ситуація гірша, ніж до повномасштабної війни", - Арахамія поскаржився на "кризу в Раді".

Голова фракції "Слуга Народу", народний депутат Давид Арахамія поскаржився на "кризу в Верховній Раді", заявивши, що єдності в парламенті наразі немає. Крім того, 17 нардепів із фракції написали заяви на складання мандата.

Таку заяву він зробив під час дискусії "2024: сценарії для країни", організованої в межах проєкту "Нова країна". Арахамія зазначив, що єдність між депутатами була півтора року тому, а зараз країні загрожує парламентська криза.

"З парламентом взагалі велика криза наближається, тому що в мене тільки у фракції 17 є заяв на складання мандата. Тобто в нас уже 401 людина в парламенті, ще одну ми точно відпустимо за медичними обставинами – буде 400 людей. 226 з 400 дуже важко збирати, чесно кажучи", – розповів голова фракції "Слуга Народу".

Арахамія уточнив, що в інших фракціях і партіях також є нардепи, які хочуть піти. Але відпускати їх поки не збираються. За його словами, нині ситуація в цьому плані ще гірша, ніж до повномасштабної війни.

"Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів, тільки якщо медично є дійсно ситуація, а так більше ніяких немає умов, за яким ми будемо голосувати за складання мандатів. Для того, щоб зберегти парламент легітимним", – пояснив Арахамія.

Нагадаємо, у Верховній Раді України запропонували відправляти на військові навчання держслужбовців та народних депутатів. Вони мають проходити навчання "на загальних умовах", однак у частковому режимі.

Читайте також: Бронь від мобілізації за 20 тисяч гривень: нардепи не сидять "без діла" і знову шокують українців своїми ідеями