1. Новини Закарпаття
  2. >

Бронь від мобілізації за 20 тисяч гривень: нардепи не сидять "без діла" і знову шокують українців своїми ідеями

27.01.2024 10:42 Суспільство ВАЖЛИВО

У Раді пропонують запровадити офіційний платіж за відстрочку.

У Раді пропонують запровадити офіційний платіж за відстрочку.

У Верховній Раді розглядають варіант запровадження щомісячного платежу для бронювання працівників будь-якого підприємства. Нардепи пропонують фіксовану ставку у розмірі 20 тисяч гривень за одного військовозобов'язаного.

Бронь від мобілізації за 20 тисяч гривень: у Раді пропонують запровадити офіційний платіж за відстрочку - today.ua

В Україні оформляти бронь працівників можуть підприємства лише двох категорій. Це установи та організації критичної інфраструктури та ті, які мають важливе значення для економіки. Наразі ж, як пише Forbes Ukraine, у Верховній Раді готують законопроект, який дозволить співробітникам усіх підприємств мати можливість отримати відстрочку від мобілізації. Але за гроші.

Ініціатори проекту пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, який має оплачувати підприємство за бронювання працівника, незалежно від його посади. Єдиними умовами для такої можливості є сплата організацією податків до державного бюджету та робота "у білу".

Бронь від мобілізації за 20 тисяч гривень: у Раді пропонують запровадити офіційний платіж за відстрочку

Співавтор законопроекту Дмитро Наталуха каже, що до військового збору в 1,5 відсотка від зарплати та інших податків може додатися фіксована ставка у розмірі 20 тисяч гривень за бронь кожного співробітника. І бронювати можна буде не більше ніж 50 відсотків військовозобов'язаних працівників. Хоча він не уточнив, на кого саме ляже цей платіж – на роботодавця чи підлеглих.

Нардепи вважають, що їхня ініціатива дозволить поповняти бюджет країни на суму від 18 до 155 мільярдів гривень на рік.

Читайте також: Жахлива ДТП у Польщі: вночі перекинувся автобус з українцями (ФОТО)