1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Модернізація вишів в Україні: як вплине на студентів реорганізація ВНЗ

16.01.2024 11:51 Влада

Такі кроки спрямовані на те, щоб модернізувати мережу вишів

Такі кроки спрямовані на те, щоб модернізувати мережу вишів

Заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький розповів, як вплине реорганізація вишів на отримання освіти. Зокрема, посадовець зазначив, що можуть змінитись навчальні плани або викладачі.

Про це Винницький сказав в інтервʼю "Суспільному". За його словами, такі кроки спрямовані на те, щоб модернізувати мережу вишів. Заступник керівника освітнього відомства пояснив, що зміниться, на прикладі Одеського державного екологічного університету та національного університету ім. Мечникова.

"Наприклад, економісти в Одеському економічному й економісти в Мечникова. От упродовж наступних пів року-рік буде певне обʼєднання цих двох програм, і студенти побачать, що, можливо, деякі навчальні плани можуть змінитись або деякі викладачі поміняються. Але це все спрямоване на те, щоб покращити якість і затримати ті унікальні речі, які мали б бути затриманими", – сказав Винницький.

Він також запевнив, що для студентів, які вже навчаються, нічого не зміниться і всі освітні програми продовжаться до їх завершення. Ті галузеві заклади, які приєднані, залишаться і будуть функціонувати як певний автономний інститут.

"Наприклад, у випадку з Одеським університетом Мечникова, до якого приєднаний Одеський екологічний університет, буде функціонувати екологічний інститут, як автономна структура, підсилена науково-дослідним інститутом. Так ми посилюємо університет", – зазначив заступник міністра освіти.

Посадовець зауважив, що таке обʼєднання передбачає певні інвестиції в науково-дослідне обладнання від світового банку. Тож кожен заклад отримуватиме від мільйона до півтора доларів на покращення своєї інфраструктури, що створюватиме модернізацію мережі.

Читайте також:   Світла може не бути у найближчий період: закарпатцям слід робити запаси