1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація за кордоном: військовий аналітик зробив заяву про українців-втікачів

08.01.2024 21:05 Влада Актуально

Військовий аналітик зробив заяву про можливість призову до ЗСУ українців, які виїхали до інших країн.

Військовий аналітик зробив заяву про можливість призову до ЗСУ українців, які виїхали до інших країн.

Колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий звернув увагу на чоловіків, які під час війни втекли з України за кордон. Він оцінив можливість мобілізації ухилянтів.

Військовий аналітик зробив заяву про можливість призову до ЗСУ українців, які виїхали до інших країн. Дикий поіронізував, що це було б дуже добре, якби могло бути хоч трохи реально. Він скептично налаштований щодо такої ідеї:

"Жодних механізмів примусової мобілізації українців за кордоном у нас немає, а спроба їх звідти екстрадувати буде дуже потужним пострілом собі в ногу".

На думку експерта, не можна вимагати видачі ухилянтів Україні, тому що ці чоловіки масово подаватимуть до судів і проситимуть політичного притулку. У такий спосіб новобранців не отримати, вони різко стануть пацифістами та вимагатимуть захисту.

Євген Дикий вважає, що РФ відразу запустить пропагандистську тему про те, що навіть окупанти не намагаються "дістати" втікачів з-за кордону. Україна у такому разі виглядатиме диктатурою – насамперед в очах лояльних європейців.

Зазначено, що підтримка України іншими країнами і там стрімко зменшується, тому спроба вимагати видачі ухилянтів завдала б ще більшої шкоди. Залишається тільки закликати до совісті українців, які втекли, і вести рекрутингову кампанію для чоловіків. Але Дикий оцінив її ефективність як близьку до нуля.

За словами екс-командира роти батальйону "Айдар", він знає чимало громадян України, які справді поверталися з інших держав, щоб захистити своє власну. Ініціатива часто зустрічалася на початку повномасштабного наступу рашистів. Проте наразі ситуація змінилася.

"Зараз давно не початок війни, і, на жаль, ще далеко не кінець, тому думаю, що потенціал добровільного повернення практично вичерпаний, можливо, за окремими винятками", - підсумував Євген Дикий.

Читайте також: Замість скандального варіанту мобілізації: у Раді "дали задню" і обіцяють "компромісний" проєкт

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!