1. Новини Закарпаття
  2. >

«Фактично це облава, а замість поліцейських машин – “бусіки”»: ТЦК затримують чоловіків — як поліцейські злочинців, — адвокат

04.01.2024 22:14 Влада ВАЖЛИВО

Адвокат дав роз’яснення застосуванню оголошеного плану перехвату «СИРЕНА» та назвав подібні дії "новою хитрістю ТЦК".

Адвокат дав роз’яснення застосуванню оголошеного плану перехвату «СИРЕНА» та назвав подібні дії

В Україні ТЦК почали використовувати поліцейський план перехоплення "СИРЕНА", за яким затримують чоловіків. Про це повідомив адвокат Роман Сімутін, який роз'яснив ситуацію.

Нова хитрість ТЦК

Юрист зазначив, що операцію "СИРЕНА" запроваджують виключно для затримання злочинців, а у випадку з військкоматами увага сконцентрована на випадкових чоловіках. Симутін підкреслив, що кожен громадянин повинен захищати Батьківщину, але розшук необхідний для ухилянтів, а не для пошуку "перших ліпших".

"Фактично це облава, але називається операція чи оперативний план. Тільки от ТЦК відловлюють не конкретних злочинців, а випадкових чоловіків, і замість поліцейських машин – "бусіки", - пояснив правозахисник.

За словами юриста, таке затримання є незаконним. Однак чоловіки підписують документи про отримання повістки, проходять ВВК та одержують повідомлення про відправку до військових частин. Адвокат назвав подібні дії "новою хитрістю ТЦК".

Роман Сімутін підкреслив, що держоргани та посадові особи повинні дотримуватися законів. Він порадив військовозобов'язаним чоловікам вимагати прибуття адвоката та нічого не підписувати.

"Розписавшись у постанові та не оскарживши її, ви фактично визнаєте, що були у ТЦК добровільно і примус не застосовувався. Суд дослівно скаже: а чому ви не скористалися своїм законним правом на оскарження цієї постанови, отже, погодилися? І визнає постанову як ще одну належний і допустимий доказ, жодні докази не допоможуть. Оскаржуйте постанову, а потім думайте, що робити далі, тому що термін оскарження становить 10 днів", – пояснив юрист.

Читайте також: "Жеруть і гуляють, бо мають бабло": закарпатка про сина, який служить на Запоріжжі й місцевих нероб 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!